Początek marki Citizen sięga 1918 roku, kiedy to w Japonii powstał Instytut Badań Shokosha Watch. Placówka zajmowała się badaniem precyzyjnych urządzeń pomiarowych w tym czasomierzy. W 1924 roku w instytucie wyprodukowano pierwszy zegarek kieszonkowy o nazwie Citizen (ang. obywatel). Model zegarka rozpalił w ówczesnym Burmistrzu Tokio Pan Shimpei Goto pragnienie rozpowszechnienia tokijskich zegarków na całym świecie. W 1930 roku Instytut zmienił nazwę na Citizen Watch Company i rozpoczął pracę nad wprowadzaniem do swoich czasomierzy coraz to bardziej zaawansowanych technologi. Bardzo szybko zegarki Citizen podbiły międzynarodowe rynki. Z pewnością duże znaczenie odegrała w tym innowacyjność, na którą firma postawiła. Już w 1956 roku marka wypuściła na rynek zegarek odporny na wstrząsy model Parashock. A w 1959 powstał model Parawater pierwszy japoński zegarek odporny na działanie wody. Citizen nie spoczęła na laurach i w 1987 roku zastosowała do produkcji zegarków materiał wykorzystywany dotychczas głównie w technologi kosmicznej, czyli tytan. Jednak flagowa technologia marki narodziła się w 1994, zmieniają bieg historii zegarków Citizen. Tego roku zegarki Citizen zostały wyposażone w technologię Eco Drive. Firma jako pierwsza na świecie stworzyła zegarki, których zasilanie opierało się na pobieraniu energii słonecznej. Zegarki Citizen zostały wyposażone w znajdujące się pod tarczą panele słoneczne, które pozwalały na ładowanie baterii energią słoneczną. Dzięki temu zegarek działa bez konieczności wymiany baterii. Przyjazna dla środowiska technologia całkowicie zrewolucjonizowała wizerunek marki Citizen. A w 1996 roku do technologi słonecznej dołączyła radiowa. Zegarek Citizen EcoDrive Signature został wyposażony w system radiowy, za pomocą którego ograniczono odchylenia mierzonego czasu do 10 s/rok. Natomiast w 2003 roku marka stworzyła najcieńszy na świecie zegarek zasilany energią słoneczną model Stiletto . Zegarki Citizen są również znane z ciekawych modeli kolekcjonerskich, takich jak model zegarka w barwach amerykańskiej grupy akrobatycznej US Navy Blue Angel. A także z produkcji profesjonalnych zegarków dla płetwonurków Citizen Promaster Aqualand EcoDriveChronograf. Citizen produkuje czasomierze zarówno o sportowej stylistyce, jak i niezwykle eleganckie i stylowe zegarki damskie i męskie o klasycznej linii i wysublimowanym designie. Doskonała jakość materiałów i świetna precyzja mechanizmów, stawia zegarki Citizen w szeregu najbardziej popularnych zegarków na świecie.
Zegarki Citizen Eco-Drive napędzane światłem
Jedno z największych osiągnięć japońskiej marki Citizen – technologia Eco Drive, wykorzystana po raz pierwszy w produkcji zegarków w 1994 roku, mając na celu ochronę środowiska i wyeliminowanie baterii z mechanizmów kwarcowych. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań system ten nie ma wpływu na czytelność zegarka i jego praktyczność – opiera się na wykorzystaniu energii słonecznej do napędzania chodu czasomierza. Zegarki Citizen Eco Drive dotychczas opierały się na specjalnych tarczach, przez które przenikało światło na panel słoneczny, aktualnie marka wykorzystuje także specjalne pierścienie na styku koperty i zewnętrznej części tarczy, wystarczające do poboru energii słonecznej, koniecznej do napędzania chodu nawet przez ok. 200 dni!
Zegarki Citizen Eco Drive to nowoczesna kolekcja modeli, które będą idealne dla osób poszukujących nowatorskich rozwiązań w akcesoriach użytkowych. Jak wszystkie zegarki Citizen, modele z tej linii zostały wykonane z ogromną dbałością o detale i z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów, takich jak stal szlachetna czy tytan.
Zegarki Citizen Eco Drive to zarówno klasyczne, biżuteryjne i sportowe modele, które wykorzystują n innowacyjny system paneli słonecznych, dzięki czemu każdy może znaleźć idealny dla siebie model.
ZOBACZ DZIAŁANIE ECO DRIVE >
Zegarki Citizen GPS i Radio-Controlled
Marka Citizen stawia na oferowanie najwyższej jakości i najwyższej precyzji wskazań. W ofercie znaleźć można dwie kolekcje, które szczególnie wyróżnić można pod względem dokładności. Pierwsza z nich, Citizen Radio-Controlled została po raz pierwszy użyta w zegarku tego japońskiego producenta już w 1993 roku – modele z tą funkcją synchronizują czas i datę z zegarami atomowymi w Europie, Ameryce Północnej, Japonii i Chinach, zapewniając wskazanie godziny z dokładnością do 1 sekundy na przełomie ponad 100 00 lat. Druga technologia, Citizen Satellite Wave, to stosunkowo nowsze rozwiązanie, które synchronizuje czas przez GPS – niezależnie od czasu i miejsca, w którym znajduje się użytkownik ze swoim zegarkiem Citizen – system ten na ten moment znaleźć można w modelach o typowo sportowym designie.
Zegarki tytanowe Citizen – trwałość i lekkość
To właśnie te dwa słowa są najbardziej trafnym podsumowaniem benefitów, jakie niesie wykorzystanie tego kosmicznego materiału w produkcji. Zegarki Citizen Super Titanium są pięć razy bardziej odporne na zarysowania od stali, 40 % od niej lżejsze a dodatkowo hipoalergiczne oraz odporne na korozję i niszczenie nawet w przypadku kontaktu ze słoną wodą czy ludzkim ph w długim okresie.
Zegarki Citizen z Bluetooth – smartwatche o wyglądzie zegarka
Jedną z najbardziej poszukiwanych aktualnie technologii przez użytkowników na całym świecie jest technologia SMART, która pozwala na sparowanie czasomierzy z telefonami i tym samym na dostęp do różnorodnych funkcji z poziomu nadgarstka. Również marka Citizen posiada zegarki z bluetooth w swojej ofercie (to właśnie przez ten moduł można zsynchronizować naręczny czasomierz ze smartfonem). Kolekcja jest stale rozbudowywana i charakteryzuje się sportowo-eleganckim designem.