08-09-2021

Jak wymienić pasek w zegarku? Pasek na standardowym teleskopie oraz wersji Quick Release z kuleczką

Wielu z was zastanawia się jak podrasować wygląd swojego zegarka, a najlepszym i najszybszym sposobem jest założenie nowego paska! To sprawi, że zegarek z powrotem będzie wyglądał jak nowy, a jeżeli pasek nie jest jeszcze zużyty, to da możliwość dopasowania opaski na daną okazję pozwalając spersonalizować wygląd i wyróżnić się z tłumu. Jest wiele różnych pasków i bransolet dostosowanych do samodzielnej wymiany które pozwalają na dobranie zegarka do każdej sytuacji. W ofercie naszego sklepu Otozegarki znajdziesz ogromny wybór zamiennych pasków i bransolet wykonanych z rożnych materiałów o wielu szerokościach mocowania, co pozwoli dobrać pasek do każdej koperty, a jeżeli napotkasz problem z wyborem to nasza obsługa chętnie pomoże w wyborze.

Paski skórzane do klasycznego zegarka

Najbardziej klasycznym materiałem z którego wykonywane są paski jest skórka. Ekologiczna dostosowana do osób zaangażowanych w weganizm, które przejmują się losem zwierząt oraz naturalna wytwarzana ze skóry cielęcej, bydlęcej, a nawet z egzotycznych gatunków takich jak jaszczurka czy też aligator. Paski te produkowane są w niezliczonej ilości kolorów i wzorów. Mogą posiadać gładką powierzchnie lub eleganckie tłoczenia. Damskie wersje nierzadko pokryte są błyszczącą powłoką nadającą szyku.

Paski wykonane ze skóry i kauczuku

W celu połączenia elegancji i użyteczności producenci proponują coraz częściej zegarki na paskach wykonanych z kauczuku od wewnątrz ręki i skórki od zewnątrz, co sprawia, że zegarek wygląda elegancko, a jest dostosowany do uprawiania aktywności ze względu na tworzywo które nie będzie absorbować potu. Paski tego typu mocuje w swoich wyrobach firma Fossil, która od zawsze potrafi połączyć klasykę wyglądu z casualowymi elementami pozwalającymi na codzienne użytkowanie.

Kierując się tą wygodą użytkowania firma Hisch produkująca austriackie paski zaoferowała odrębne kolekcje dla mężczyzn Andy, John, James i Paul i dla kobiet Lindsey:

Paski kauczukowe i silikonowe

Jeżeli jednak Twoim priorytetem jest zakładanie zegarka do aktywności fizycznej to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest pasek wykonany z tworzywa, silikonu lub kauczuku, który będzie lekki, dobrze dolegający, a co najważniejsze nie ulegający uszkodzeniom pod wpływem wody. Tego typu pasek pozwoli na samodzielne wyczyszczenie pod bieżące wodą. To rozwiązanie najczęstszej wykorzystywane jest przez producentów topowych sportowych czasomierzy takich jak Suunto, Polar i Garmin.

Sportowe zegarki na lekkich paskach z tworzywa również oferują firmy Garett, G. Rossi i Marea.

Paski materialowe, tekstylne i nylonowe

Grubość pasków z tworzywa może przeszkadzać niektórym użytkownikom i z myślą o nich producenci wypuszczają na rynek paseczki wykonane z tekstyliów, nylonowe i materiałowe, które są nie tylko lekkie, ale również cienkie i proste w czyszczeniu. Wystarczy je wyprać!

Jak założyć pasek do zegarka?

Poszukiwanie odpowiedniego paska należy zacząć od zmierzenia mocowania. Najczęściej zegarek posiada przy obudowie dwa uszka na których zaczepia się pasek przy wykorzystaniu teleskopu. Obecnie najwięcej jest klasycznych teleskopów do których założenia przydają się widełki, choć wystarczy również mały, plaski śrubokręt. Teleskop należy umiejscowić w zakończeniu paska który następnie należy jedną stroną osadzić w dziurce w uszku, a drugą część teleskopu delikatnie docisnąć aby ta wsunęła się w uszko i zagnieździła w nim. Czynność powinno się powtórzyć z z drugim elementem paska, pamiętając o tym, aby część z dziurkami była od spodu zegarka, a część z klamerką od góry. Podobnie sprawa się ma z paskami na teleskopie quick release z kuleczką które powoli podbijają rynek. Pasek mocuje się z jednej strony w kopercie, a następnie przesuwa się kuleczkę, aby teleskop się wsunął i pozwolił na osadzenie po drugiej stronie obudowy.

Aby ułatwić Ci zadanie wykonaliśmy dwa filmiki demonstrujące to w jaki sposób zakłada się paski. Pasek z klasycznym teleskopem oraz pasek z teleskopem Quick release.

Jeżeli jednak masz problem z wyborem na stronie internetowej lub trudność sprawia Ci założenie zakupionego u nas paska zapraszamy serdecznie do naszego salonu gdzie doradzimy, wybierzemy i założymy go za Ciebie. Znajdź nasze salony!

Wyróżnij się i poczuj się lepiej!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: