05-02-2018

Co wygrawerować na zegarku?

Zegarek już dawno przestał być tylko gadżetem, który pozwala na sprawdzenie, która godzina. Teraz zegarek to ozdoba, biżuteria i często element garderoby, bez którego nie wyobrażamy sobie kompletnej stylizacji. Właśnie dlatego warto zadbać o najdrobniejsze szczegóły i detale, które wykańczają pasek czy tarczę lub wieczko zegarka. Dobrze sprawdzą się grawerunki. Pozostaje tylko pytanie: na jaki się zdecydować?

Ku pamięci
Grawerunek na wieczku to dobry sposób na sprawienie by, z pozoru zwykły prezent, stał się do obdarowanej osoby niezwykłą pamiątką. Napis może przypominać o ważnym momencie lub ukochanej osobie. Coraz częściej panny młode decydują się na sprezentowanie swojemu przyszłemu mężowi właśnie zegarka, ale opatrzonego napisem. Na wewnętrznej stronie koperty może pojawić się więc data (np. ślubu czy zaręczyn), specjalnie przygotowana dedykacja czy wyznanie.

Na taki gest i prezent decydują się często także dzieci przygotowując dedykowany napis i wręczając taki zegarek ojcom czy mamom.

Ważne przesłanie
Na wieczku zegarka można umieścić nie tylko napisy wygrawerowane przez kogoś dla Nas. Równie dobrze sami możemy takie grawerunek zamówić. To najczęściej ważne dla Nas motto, przesłanie czy słowa, które pomogą w trudnych chwilach lub napędzą do działania. Taki napis możemy stworzyć sami, wykorzystać cytat lub na przykład fragment tekstu ulubionej piosenki.

 

Wersja obrazkowa
Można postawić także na nietypowy grawerunek w postaci prostego obrazka. Jego wygląd i przesłanie zależy tylko od Naszej inwencji oraz zdolności grawera. Przed zamówieniem należy dokładnie skonsultować obrazek z wykonawcą, który określi czy wykonanie grawerunku jest w ogóle możliwe na danym wieczku.

Rozmiar też się liczy
Długość wygrawerowanego napisu zależy w dużej mierze od wielkości samych liter oraz wielkości zegarka. Im większa jej średnica tym dłuższy oraz większy może być napis. Warto także zastanowić się nad tym, w którym dokładnie miejscu chcielibyśmy umieścić grawerunek. Może to być zarówno napis w okręgu, umieszczony bliże zewnętrznej krawędzi zegarka, jak i napis w linii prostej przebiegający na przykład po środku tarczy.

Umieszczenie napisu zależy także od typu wieczka- wiele jest takich, które od wewnętrznej strony, po środku, mają już wygrawerowane logo producenta. W takim wypadku swój pomysł należy skonsultować z obsługą, który dobierze najlepsze położenie napisu dla danego typu zegarka lub doradzi jak najlepiej rozplanować wybrany przez Nas grawerunek na wieczku konkretnego zegarka. Napisy oraz obrazkowe grawerunki wykonywane są bardzo precyzyjnie, bo coraz częściej stosuje się do ich przygotowania laser.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: