05-02-2018

Jak nosić zegarek?

Dziś, kiedy klasyczne zegarki coraz częściej pełnią rolę wyłącznie biżuterii, istotne jest pytanie, jak nosić ten jeszcze niedawno nieodzowny dodatek. Jak dobrać nie tyle markę czy rodzaj mechanizmu, lecz pokusić się o stworzenie spójnej stylizacji.

Tradycjonaliści i osoby rozmiłowane w nowych trendach wciąż chętnie sięgają po zegarki, wiedząc, jak ważny jest to element w tworzeniu świadomego wizerunku. Szczególnie w przypadku mężczyzn zegarek pełni istotną rolę, będąc często poza obrączką i spinkami do mankietów czy krawata jedynym elementem biżuterii. U dziewcząt i kobiet to tylko (czy aż) jedna z wielu ozdób o klasycznym rodowodzie. I jak przystało na zegarek, ponadczasowa.

 

Dopasowanie

Najważniejsze jest dopasowanie typu zegarka do stroju. Nawet najlepszy sportowy zegarek jest niedopuszczalny do damskiego zestawu biznesowego czy eleganckiego garnituru. Istotne znaczenie ma również kompatybilność ewentualnych metalowych elementów zegarka do pozostałej biżuterii bądź do sprzączek przy torebce i przy pasku. Spójność stylizacji w przypadku zegarka na skórzanym pasku to kolorystyka pasująca (lub świadomie kontrastująca) z butami, torebką czy aktówką. Ze względów praktycznych warto też nosić zegarek na niedominującej ręce.

 

Jak nosić zegarek męski?

Do oficjalnych stylizacji najlepiej wybierać zegarki o minimalistycznym kroju; w wielu przypadkach skórzany pasek jest lepszym pomysłem niż metalowa bransoletka. Szczególnie w połączeniu z biznesowym garniturem zegarek nie może być najważniejszym, przytłaczającym elementem stylizacji. Styl casual to możliwość większej swobody – większa tarcza, lśniąca bransoletka czy zegarek elektroniczny stylizowany na modele z lat 80. XX wieku to niezłe propozycje. Strój stricte sportowy najlepiej współgra z odpowiednim zegarkiem, może być to model z pulsometrem, krokomierzem i innymi funkcjami przydatnymi podczas treningu. Bez względu na typ zegarka ważna jest wielkość koperty. Szczupły nadgarstek to średnica 35-40 mm, zaś masywne przedramię to co najmniej 40 mm.

 

Jak nosić damski zegarek?

Delikatne zegarki świetnie współgrają zarówno ze zwiewnymi sukienkami, jak również z kostiumami i stylizacjami biznesowymi. Nowoczesne i bardziej masywne modele zaś komponują się z codziennym strojem, czyli jeansami, legginsami i koszulką. Podobnie jak w przypadku zegarków męskich istotne znaczenie mają proporcje. Filigranowe kobiety winny wybierać lekkie zegarki o małej tarczy. Wyjątek to damska kreacja czerpiąca z męskiej mody, w przypadku której można pokusić się o jakiś z modeli męskich z grubszą kopertą i o większej średnicy.

 

 

Na różne okazje

Uniwersalne rozwiązania także w przypadku zegarków mogą oznaczać dysharmonię. Dlatego miłośnicy i miłośniczki klasycznych zegarków powinni mieć w szkatułce czy szufladzie kilka modeli na zmienne okoliczności.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: