05-02-2018

Jaki zegarek do garnituru?

Zegarek jest dla mężczyzny doskonałym dodatkiem. Stanowi on w zasadzie element biżuterii, dlatego warto zadbać o jego odpowiedni dobór. Szczególnie ważna rolę odgrywa, gdy jesteśmy ubrani w garnitur. Dobrze dobrany będzie stanowił doskonałe uzupełnienie całego stroju. Istnieją jednak pewne zasady, którymi trzeba się koniecznie kierować, wybierając taki zegarek. Do marynarki i koszuli pasuje bardzo wąska kategoria zegarków, poza którą nie powinno się wykraczać. Poniżej przedstawimy kwestie, o których powinieneś pamiętać dokonując zakupu.

Przede wszystkim zegarek garniturowy to taki, który jest oparty na tradycyjnym wzornictwie. Tradycyjne zegarki charakteryzują się okrągłą kopertą, prostymi wskazówkami i bardzo prostymi wzorami. Ważny jest w tym przypadku minimalizm. Tarcza takiego zegarka nie może być zbyt szeroka. Koniecznie unikaj zegarków cyfrowych oraz różnych dodatków, które mogłyby się znaleźć na tarczy. Idź w kierunku klasycznego stylu. W końcu garnitury to stroje oficjalne, mające długotrwałą tradycję. Z tego powodu tradycyjne zegarki będą o wiele lepiej pasować.

 

Drugim bardzo ważnym elementem zegarka do garnituru jest pasek. Powinien on być skórzany, w żadnym wypadku nie może to być bransoleta. Jeszcze gorszy może się okazać pasek gumowy. Zakładając garnitur unikaj wszelkiego rodzaju zegarków sportowych oraz zegarków zrobionych w całości z metalu. Pasują one na inne okazje. Ciężko sobie wyobrazić sportowca biegającego na treningu w eleganckim zegarku. Do tego właśnie zostały stworzone zegarki sportowe. Trzeba pamiętać o przeznaczeniu!

 

Zdaj się na swoje wyjątkowe wyczucie stylu. Porównaj kilka zegarków i wybierz ten, który będzie Tobie pasował. Przede wszystkim musisz czuć się dobrze w swoim zegarku! Do garnituru doskonałe są zegarki szwajcarskie i japońskie. Szczególnie polecamy modele, takie jak:
- ROAMER 934856,
- GROVANA GV1191.1537,
- BERING 11139-404,
- czy ATLANTIC SUPER DE LUXE 64351.45.31.

Zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą i wybierz zegarek idealnie pasujący do Twojego garnituru.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: