21-01-2021

3 funkcje smartwatcha, które pomogą w dążeniu do doskonałej sylwetki

Od lat wiadomo, że czasomierz ma przede wszystkim wskazywać godzinę. Jednak nowoczesne technologie pozwoliły stworzyć zegarki spełniające o wiele więcej funkcji. Mowa o smartwatchach – gadżetach, które nie tylko stylowo prezentują się na każdym nadgarstku, ale również mogą pomóc w dążeniu do doskonałej sylwetki.

Czym jest smartwatch sportowy?

Smartwatche sportowe to zegarki przeznaczone nie tylko dla sportowców, ale również dla aktywnych osób, które dążą do doskonałej sylwetki, co najczęściej wiąże się z potrzebą zrzucenia nadmiarowych kilogramów. Modele te są zaawansowane technicznie, a dzięki łączności ze smartfonem poprzez moduł Bluetooth przesyłają zebrane dane do aplikacji, która obrazuje postępy treningowe.

Smartwatche sportowe są uniwersalne i praktyczne, dzięki czemu sprawdzą się zarówno wśród zawodowych sportowców, jak i osób ćwiczących rekreacyjnie dla zdrowia i polepszenia swojej kondycji. Monitorują podstawowe funkcje życiowe, a dodatkowo dają możliwość odbierania rozmów telefonicznych czy odczytywania wszystkich powiadomień przychodzących na smartfona z poziomu zegarka.

Na jakiej zasadzie działają smartwatche?

Smartwatche są uznawane za inteligentne czasomierze, które można w mgnieniu oka połączyć ze smartfonem bez konieczności wykorzystywania Wi-Fi, gdyż wystarczy uruchomić funkcję Bluetooth® w telefonie, a urządzenie samo wykryje zegarek i będzie mogło się z nim połączyć automatycznie. Do najpopularniejszych systemów, z którymi są kompatybilne najpopularniejsze smartwatche, należą iOS i Android.

Aby móc korzystać ze wszystkich opcji smartwatcha, należy na telefonie zainstalować dedykowaną aplikację i gotowe. To nowoczesna technologia, która znacznie poprawia komfort życia codziennego i sprawia, że ćwiczenia stają się przyjemniejsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Smartwatche z funkcją GPS – doskonała propozycja dla biegaczy

GPS w smartwatchu dla biegaczy to idealna propozycja dla aktywnych osób, które pokonują wiele kilometrów podczas biegania na świeżym powietrzu. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów treningu podczas odchudzania i poprawiania kondycji. Wbudowany moduł GPS ma wiele zalet, gdyż dzięki lokalizacji możesz śledzić trasę swojego biegu, a także sprawdzać na bieżąco pokonany dystans i czas treningu.

Zastosowany GPS w smartwatchu dla biegaczy ma również szereg trybów sportowych dla wielu dyscyplin, dzięki czemu sprawdzi się zarówno podczas interwałów, wyścigów, jak i w trakcie ćwiczeń wydolnościowych. Można go także wykorzystać na siłowni podczas korzystania z bieżni.

Pulsoksymetr w smartwatchu – kontrola saturacji podczas treningu

Pulsoksymetr w smartwatchu to kolejna opcja, która znakomicie sprawdzi się podczas treningu różnego rodzaju. Funkcja ta służy do pomiaru saturacji, czyli poziomu nasycenia krwi tlenem, która wedle wytycznych powinna mieścić się w przedziale od 95 do 99%. Oznaczana jest symbolem SpO2, a jej regularne kontrolowanie jest niezbędne w przypadku osób cierpiących między innymi na choroby układu oddechowego.

Pulsoksymetr w smartwatchu bazuje na świetle czerwonym i podczerwonym, mierząc, w jaki sposób promienie zachowują się w skórze. Krew prawidłowo nasycona tlenem pochłania mniej światła widzialnego, a więcej podczerwonego, dzięki czemu spadek poniżej normy jest od razu wykrywany przez urządzenie. Taka opcja zwiększa bezpieczeństwo treningu, szczególnie wydolnościowego.

Śledź swoje postępy podczas aktywności fizycznej

Doskonałym rozwiązaniem podczas ćwiczeń jest również śledzenie treningu w smartwatchach Garmin. Dzięki niemu można poznać średnie i obecne tempo, prędkość, czas aktywności, przebyty dystans, bieżącą wysokość i jej wzrost, a także puls w trakcie aktywności fizycznej i spoczynku. Pozwala to na kontrolowanie czynności życiowych i dostosowanie treningu i ćwiczeń do własnych możliwości.

Śledzenie treningu w smartwatchach Garmin z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom prowadzącym aktywny tryb życia. Poznając i kontrolując parametry, można sprawić, aby wykonywany trening był znacznie skuteczniejszy, co przyczyni się do szybszego osiągnięcia wymarzonej sylwetki.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: