12-02-2020

Czy zegarek trzeba nosić tylko na lewej ręce?

Z zasady zegarek nosi się na lewej ręce. To ogólnie przyjęta norma, ale czy musi być tak zawsze? Ze względów praktycznych przyjęło się, że zegarek najmniej przeszkadza na lewym nadgarstku, ale tylko w przypadku osób praworęcznych. Jeśli chodzi o użytkowników leworęcznych, to sprawa wygląda troszeczkę inaczej. Dla nich właściwą ręką wydawać się może prawa. Czy wypada nosić zegarek na prawym nadgarstku?

W naszym sklepie internetowym oferujemy bogaty wybór czasomierzy zarówno dla prawo, jak i leworęcznych osób. Bez względu na zasady savoir-vivre’u zegarek to gadżet, który ma spełniać oczekiwania właściciela, a jego noszenie nie powinno sprawiać mu najdrobniejszych problemów. Dlatego najwłaściwszą odpowiedzią na zadane pytanie, jest taka odpowiedź: Noś swój zegarek tak, aby było Tobie wygodnie. A teraz zgłębimy ten temat.

Dlaczego zegarki zwyczajowo nosimy na lewej ręce

Jak już wspomnieliśmy, utarło się noszenie zegarków na lewym nadgarstku. Oczywiście wynika to ze względów praktycznych oraz z obowiązujących zasad savoir-vivre’u. Prawej dłoni używamy do witania się z innymi ludźmi, dlatego też nie wypada, aby umieszczony był na niej dodatkowy przedmiot krępujący ruchy. Ponadto dla osób wykonujących większość czynności prawą ręką dodatkowe obciążenie w postaci zegarka może zagrażać ozdobie i ograniczać swobodę. Zegarki dla osób leworęcznych wymagają zastosowania odmiennej konstrukcji, więc niewielu producentów decyduje się na dostosowanie swojej oferty do potrzeb osób leworęcznych.

O uszkodzenie zegarka jest dość łatwo, nawet jeśli jest on odporny na zarysowania i pęknięcia. Zakładany na lewy nadgarstek jest zdecydowanie bezpieczniejszy i nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Więc jeśli wolicie wygodę i cenicie sobie swobodę ruchów, to na pewno wybierzecie lewą rękę. Ale tak nie musi być zawsze. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Noś swój zegarek tak, jak lubisz!

Co w przypadku leworęcznych osób

Tutaj sytuacja ma się zgoła odmiennie. Ze wspomnianych powyżej przyczyn praktycznych logicznym wydaje się noszenie zegarka przez osoby leworęczne na prawym nadgarstku. Przy wykonywaniu najrozmaitszych codziennych czynności zegarek na prawej stronie będzie znajdował się w bardziej naturalnej pozycji. Ale niestety niewielu producentów posiada w swojej ofercie czasomierze przystosowane dla osób leworęcznych.

W ofercie sklepu internetowego otozegarki.pl znajdują się zegarki odpowiednie dla osób prawo i leworęcznych. Wszystkie modele zostały wykonane przez sprawdzonych i wiarygodnych producentów, dlatego zachwycają swoim designem i funkcjonalnością. Każdy z oferowanych modeli jest wytrzymały, wykonany z takich surowców jak tytan, stal nierdzewna, tworzywo sztuczne czy naturalna skóra. Koperty są odporne na pęknięcia i zarysowania, bez względu na to, na której ręce właściciel zdecyduje się nosić zegarek.

Jaką rolę zegarek pełni w naszym życiu

To z pozoru oczywiste pytanie pozwala na udzielenie odpowiedzi na nasze podstawowe pytanie. Zegarek ułatwia codzienne funkcjonowanie, informuje nas o aktualnej godzinie, często też dacie. Nowoczesne smartwatche pozwalają na zaplanowanie dnia, odbieranie połączeń, SMS-ów i maili z poziomu nadgarstka. Można nawet robić zdjęcia za pomocą jednego przycisku umiejscowionego w zegarku. Bez względu na typ zegarka, model damski czy męski, powinien on być wygodny i praktycznie niewyczuwalny podczas noszenia.

Powinien więc znaleźć się na tym nadgarstku, na którym będzie mógł być komfortowo użytkowany przez cały dzień. A czy to będzie prawy, czy lewy nadgarstek, to wybór należy wyłącznie do użytkownika. Jeśli wolisz mieć swój czasomierz na prawej ręce, to w ofercie takich marek jak Diesel, Fossil, Timex oraz Casio znajdziesz odpowiednie modele. Wyróżniają się one przede wszystkim umiejscowieniem przycisków po lewej stronie, zamiast jak to ma miejsce w standardowych modelach, po prawej.

Trochę historii

Cóż, wyjaśnienie historyczne jest zapewne jedynie domysłem, ale może warto spróbować… W dawnych czasach noszenie zegarka było niestety wyłącznie domeną męską. Dlatego żonaci mężczyźni, noszący obrączkę na prawej ręce, dla równowagi nosili zegarki na lewej. Może jest to dość naciągana teoria, ale przyroda lubi równowagę, mężczyźni też!

W dzisiejszych czasach tak naprawdę nie ma znaczenia, na której ręce co kto nosi, o ile jest mu wygodnie i dobrze się z tym czuje. Nasza tolerancja poszła o całe wieki do przodu i pozwala na zupełną dowolność w tej kwestii. Całe szczęście! Niech więc każdy nosi swój zegarek tak, jak mu jest wygodnie i nie roztrząsajmy już całej tej sprawy. Zwłaszcza że savoir-vivre nie zajmuje jednoznacznego stanowiska w tej kwestii. Owszem, niegrzecznie jest epatować swoim zegarkiem na prawej dłoni, zwłaszcza jeśli jest to bardzo drogi zegarek, ale przecież reguły są po to aby je łamać, tak?

A Ty noś tak, jak lubisz

Tak naprawdę liczy się przede wszystkim wygoda użytkownika. Jeśli preferujesz mieć swój zegarek na prawej ręce. Lepiej Ci się z niego korzysta i ogólnie czujesz się tak lepiej, to nic nie stoi na przeszkodzie byś nie mógł go tak nosić. Żadne zasady nie zmienią poczucia Twojego komfortu… Jeśli jednak już zdecydujesz się na zegarek przeznaczony do noszenia na prawym nadgarstku, to upewnij się, że kupujesz właściwy model, o dedykowanej konstrukcji. Taki, który będzie łatwo obsłużyć z punktu widzenia lewej ręki.

Wśród firm, które dbają o klientów o gustach odmiennych od standardowo przyjętych jest marka Diesel. Ten producent należy do jednych z najpopularniejszych, amerykańskich marek produkujących wyjątkowe męskie i damskie zegarki. Wyróżniają się one dynamicznym, odrobinę sportowym designem oraz zawierają w sobie całe mnóstwo najrozmaitszych funkcji. Duże i wodoszczelne zegarkie Diesel są wyposazone w chronograf, Bluetooth, dotykowy ekran czy licznik kalorii i funkcje treningowe.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: