26-08-2022

Garett Kids Life a Life Max porównanie, różnice i podobieństwa

Jeden z najbardziej popularnych modeli, Garett Kids Life, doczekał się swojego następcy – odświeżonej wersji, z nowszym procesorem i kilkoma udoskonaleniami. Co sprawia, że ten dziecięcy smartwatch, to jeden z bestsellerów? Prócz podstawowej funkcjonalności – połączeń i lokalizacji – posiada on także funkcje związane ze zdrowiem. To model dla każdego rodzica czy opiekuna, albo bliskiej osoby, która chce zadbać nie tylko o bezpieczeństwo, ale także zdrowie malucha, w nowoczesny i prosty sposób, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Garett Kids Life i Life Max, podobieństwa

Obie wersje posiadają nie tylko funkcje smart, ale też te związane ze stanem organizmu. Zarówno Garett Kids Life jak i Garett Life Max pozwalają na monitorowanie temperatury organizmu, ciśnienia krwi czy jej natlenienia. Wszystko dzięki czujnikom umieszczonym w obudowie. Zaleca się, aby zegarek był dobrze dopasowany do nadgarstka (na szczęście można go zapiąć nawet na wąski obwód). Temperatura ciała może być mierzona w kilku trybach. Przydatną funkcją jest także pulsoksymetr, czyli pomiar natlenienia krwi, który świetnie sprawdza się podczas chorób i infekcji górnych dróg oddechowych, ale także dla małych astmatyków, pozwalający monitorować to, czy saturacja nie jest zbyt niska. Wynik podaje się w procentach, a prawidłowy zakres powinien wynosić 95-100%.

Smartwatch dla dziecka z funkcją rozmów

Możliwość prowadzenia rozmów, to podstawowa funkcjonalność dziecięcych smartwatchy Garett. Właśnie po to są one przede wszystkim kupowane – dla młodszych dzieci klasyczne smartfony się nie sprawdzą, zwłaszcza jeśli chcemy w pewnym stopniu ograniczyć czas ekranowy dziecka. Jednak większość rodziców czy opiekunów chce mieć możliwość kontaktu ze swoją pociechą. Smartwatche z rozmowami, to idealna opcja – kompromis. Posiadają one slot na kartę SIM, czyli taki smartwatch ma swój własny numer telefonu, na który można zadzwonić. Wbudowany mikrofon i głośnik pozwalają na prowadzenie rozmów, a w nowszych modelach kamerka umożliwia nawet WIDEO-połączenia, czyli rozmowę na kamerce.

Garett Kids Life Max, czyli odświeżony smartwatch dla dziecka z termometrem

Z pewnością funkcja mierzenia temperatury, to bardzo przydatna opcja, zwłaszcza w sezonie infekcyjnym. Z łatwością możemy monitorować stan zdrowia dziecka. Oczywiście, jak zaznacza sam producent, smartwatche dziecięce Garett nie są urządzeniami medycznymi i dla 100% pewności warto sprawdzić temperaturę klasycznym termometrem, ale smartwatch dla dziecka z termometrem pozwoli nam na pierwsze spojrzenie, czy nawet łatwiejsze monitorowanie, czy do jakichkolwiek zmian w tym zakresie nie dochodzi. Zarówno starszy model, jak i nowszy Garett Kids Life Max, posiadają tą funkcję.

Smartwatch Garett Kids Life i Life Max różnice

Zatem pewnie nie jedna osoba zastanawia się, jakie właściwie są różnice między tymi dwoma modelami? Pod kątem technologicznym, różnica jest przede wszystkim w procesorze – w modelu Max jest to SL8521E, a w starszej wersji SP9820E. Drugą widzimy w pojemności baterii – 800 i 720 mAh. Różnica jest także w wersji Bluetooth – 4.2 i 4.0. Modele posiadają także obsługę w różnych językach:

  • Garett Kids Life Max: Polski, Angielski, Chiński, Indonezyjski, Malezyjski, Czeski, Duński, Niemiecki, Hiszpański, Włoski, Litewski, Węgierski, Holenderski, Portugalski, Słoweński, Szwedzki, Wietnamski, Turecki, Grecki, Rosyjski, Ukraiński, Arabski, Fiński, Koreański, Japoński
  • Garett Kids Life: Polski, Angielski, Rosyjski

Porównanie dziecięcy zegarek smartwatch Garett Life i Life Max

Jeśli chodzi o  funkcje, to najbardziej użytkowe opcje są dostępne w obu modelach. Natomiast nowsza wersja, czyli Garett Kids Life Max została dodatkowo wzbogacona o możliwość obsługi SMS, sterowania muzyką, ustawienia własnej piosenki jako dzwonek, odblokowywania za pomocą twarzy, czy historię połączeń. Prócz tego dostępna jest także blokada PiN, co pozwoli zabezpieczyć model przed utratą danych. To zdecydowanie nowszy model, który pozwala nadążać za nowoczesnym światem. 

Jeśli chodzi o budowę, to oba modele mają identyczne wymiary oraz kolorystykę. Występują w kolorach czarnym, niebieskim i różowym. Wszystkie zegarki smartwatche Garett z naszej oferty są oryginalne i posiadają w komplecie oryginalne pudełko, gwarancję oraz kabel ładowania i instrukcję.

Zobacz więcej: Smartwatche Garett dla dzieci

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: