04-11-2017

Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet?

W dzisiejszych czasach zauważalny jest ogromny wzrost ilości transakcji zawieranych przez Polaków przez Internet – bez wychodzenia z domu, szybko, w dobrej cenie, często z darmową dostawą, ale czy bezpiecznie?

Sklepy internetowe czy aukcje dają możliwość wyboru z najszerszego wachlarza możliwości, oferta on-line praktycznie zawsze jest bardziej rozbudowana i zawiera pełen dostępny asortyment. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na zakup przez Internet. Najczęściej zamówienia złożyć można przez formularze, wypełniając swoje dane, ale także telefonicznie lub mailowo. Na co jednak warto zwrócić uwagę, aby nie zostać oszukanym? W jakich sklepach można bezpiecznie dokonywać zakupu, bez obaw o stratę czy niezadowolenie? Zdecydowanie w naszym sklepie :)

Bardzo istotnym jest, że nasza firma posiada siedzibę w Polsce, jesteśmy zarejestrowanym przedsiębiorstwem, co możesz bez problemu sprawdzić w CEIDG (Centralnej Ewidencji i Informacji o działalności Gospodarczej) wpisując przykładowo nasz NIP. Kupując w naszym sklepie otrzymujesz dowód zakupu w formie paragonu lub faktury na nabyty produkt (w zależności od tego, którą opcję wybierzesz). Pamiętaj, że kupując w Polsce, w polskim przedsiębiorstwie, otrzymując dowód zakupu jesteś chroniony przez prawa konsumenta, które zapewniają bezpieczeństwo i możliwość przykładowo zwrotu! Polskie prawo gwarantuje konsumentom możliwość zwrotu do 14 dni przy zakupach na odległość zgodnie z Ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, a w naszym sklepie specjalnie dla naszych klientów, aby zapewnić jeszcze większe zadowolenie i bezpieczeństwo (w przypadku przykładowo nie do końca trafionych prezentów) oferujemy 100 dniowy termin na zwrot lub wymianę! Sprawdź dokładne informacje w zakładce Wymiany/Zwroty.

Według polskiego prawa, każdy sklep internetowy musi posiadać także regulamin, który będzie określał wszystkie najważniejsze kwestie związane z transakcjami dokonywanymi przez tą stronę. Koniecznie sprawdź, czy dany sklep go posiada, a nasz jest stale dostępny do wglądu w zakładce Regulamin.

Bardzo istotnym aspektem bezpiecznych zakupów przez Internet są certyfikaty bezpieczeństwa jakie są zainstalowane na stronie. Zwróć uwagę, czy strona zapewnia bezpieczne połączenie. Odpowiadają za to certyfikaty SSL, które są narzędziem zapewniającym ochronę witryn internetowych i gwarantem zachowania poufności przesyłanych danych przez między innymi szyfrowanie komunikacji. Informuje o tym symbol kłódki, jeśli jest ona w zielonym kolorze, tak jak u nas, to strona posiada certyfikaty zapewniające bezpieczne połączenie. Dzięki temu przepływ informacji między użytkownikiem, czyli w tym wypadku Tobą jako klienta, a serwerem odbywa się w utajniony sposób i nikt poza uprawnionymi osobami nie ma dostępu do Twoich danych jakie podajesz w formularzach – przesyłanie danych w takim wypadku jest bezpieczne, a Ty profesjonalnie chroniony.

Kolejnym punktem, na który należy zwrócić uwagę podczas zakupów przez Internet są certyfikaty i oznaczenia jakie posiada firma, które przydzielane są przez niezależne przedsiębiorstwa zbierające opinię i dokonujące różnego rodzaju audytów. Nasza firma jest członkiem programu Rzetelna firma, w którym uczestniczymy nieprzerwanie od 2011 roku, a nasz certyfikat rzetelności możesz sprawdzić tutaj - OTOZEGARKI Rzetelna Firma. Prócz tego posiadamy oznaczenie od ogólnopolskiego serwisu Opineo – Słucham swoich klientów, a także w 2016 roku zajęliśmy drugie miejsce w rankingu Sklepów Internetowych w dziale Zegarki i Biżuteria, przy czym byliśmy na definitywnie pierwszym miejscu ze sklepów sprzedających zegarki!

Podczas zakupów przez Internet, warto także sprawdzić opinie, jakie dany sklep posiada. Zachęcamy do zapoznania się z zdecydowanie pozytywnymi opiniami, jakie wystawili nasi klienci po dokonaniu zakupów w naszym sklepie – w serwisie Ceneo posiadamy ponad 7600 pozytywnych ocen, a w serwisie Opineo blisko 9000! W sumie wystawione opinie są w 99,34% pozytywne a my nadal ulepszamy nasz system sprzedaży i obsługi klienta, by WSZYSCY nasi klienci byli w 100% zadowoleni!

Również warto zwrócić uwagę, jakie formy dostawy gwarantuje sprzedawca, czy posiada jedynie sprzedaż wysyłkową (co może, aczkolwiek nie musi, sugerować, iż nie posiada legalnego, stacjonarnego punktu sprzedaży). Pod tym kątem również możesz czuć się bezpiecznie kupując u nas w sklepie – nie tylko posiadamy siedzibę w Polsce, ale także oferujemy możliwość odbioru osobistego w naszych punktach usytuowanych w galeriach handlowych w Gliwicach i Katowicach, a także zachęcamy do odwiedzenia naszych sklepów i sprawdzenia oferty na żywo (z gwarancją cen z naszego sklepu internetowego, także na miejscu!).

Podsumowując, jest kilka aspektów, które warto sprawdzić przed dokonaniem zakupu na odległość, aby być pewnym bezpieczeństwa, ale zdecydowanie nie należy się obawiać zakupów przez Internet. Obowiązujące w dzisiejszych czasach prawo oraz certyfikaty nadawane przez niezależnych audytorów w dużej mierze gwarantują ochronę konsumenta. Postępująca cyfryzacja i rozwój technologiczny to udogodnienie, z którego warto korzystać także na co dzień, zwłaszcza, że zakupy przez Internet nie tylko są szybsze, ale też oferują szerszy wachlarz produktów oraz najczęściej zdecydowanie atrakcyjniejsze ceny. Zachęcam do zapoznania się z naszą ofertą, jeśli szukasz oryginalnego zegarka, pełnowartościowego wyrobu, modnej biżuterii czy wymiennych akcesoriów marek  zegarkowych – zapewniamy bezpieczne zakupy i gwarancję zadowolenia!

 

- napisała: Anita

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie
napisał/a: Bezpieczeństwo
Dobrze ujęty temat. Osobiście sądzę, że SSL to podstawa, w sklepie bez tego certyfikatu w życiu nie zrobiłbym zakupów, dobrze że go macie bo lubię kupować u was :-)
napisał/a: Bezpiecznie kupować
Bardzo dobry artykuł szczególnie teraz kiedy w sieci roi sie od oszustów. Dodałbym żeby nigdy nie kupowac w sklepach w których nie można płacić kartą ani za pobraniem. Rady naprawdę cenne dla wszystkich.
Pokazuje 1-2 z 2 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: