09-09-2021

Jak dostosować obwód bransoletki zegarka do nadgarstka?

Szukając eleganckiego zegarka nasze oczy najczęściej kierują się w stronę czasomierzy na bransoletkach stalowych, tytanowych lub ceramicznych, ponieważ ich jakość, połysk i delikatne wykończenia doskonale dopasowują się do wyjściowych stylizacji. Wykończenie outfitu zegarkiem na bransolecie dodaje pewności siebie użytkownikowi poprzez wrażenie twardości i klasy jakie sprawiają te niezwykle wytrzymałe materiały.

Zegarek z regulowaną bransoletą na każdy nadgarstek!

Decydując się na zakup zegarka na bransolecie zastanawiasz się czy będzie pasował, czy nie będzie za duży lub za mały. Producenci każdej marki którą oferujemy w naszym sklepie Otozegarki wiedzą o tej rozterce i dlatego zapewniają tylko zegarki, które mają możliwość regulacji obwodu bransoletki, tak, żeby jak najlepiej dopasować ja do nadgarstka.

Jak założyć bransoletkę do zegarka?

Obecnie najmodniejszy jest typ bransoletki mesh wykonanej z metalowej, ciasno splątanej siateczki, która jest płaska i delikatna, a mimo to bardzo wytrzymała. Najczęściej składa się ona z dwóch części mocowanych po obu stronach koperty zegarka, górna ma zatrzask w postaci ząbków, który podczas zapinania zaczepia się o stalowy drucik znajdujący się na drugiej części bransoletki. Zapięcie z dolnej części jest ruchome, jego pozycję blokuje blaszka, którą w łatwy sposób można podważyć widełkami zegarmistrzowskimi, a nawet płaskim śrubokręcikiem i gdy tylko zapięcie znajdzie się na odpowiedniej wysokości blaszkę tą można dogiąć ponownie używając śrubokrętu. Producenci czasomierzy co raz częściej mocują do swoich zegarków bransoletki typu mesh zapinane na magnes, które przeciągane są pomiędzy dwoma mocowaniami na obu stronach koperty i dzięki magnesikowi osadzonymi na zakończeniu bransolety pozwalają na łatwe i bezproblemowe dopasowanie obwodu. Jeżeli Twój wybór padł na zegarek z tego typu bransoletką mamy dla Ciebie przyjemny filmik instruktażowy, na którym zobaczysz jak zamocować bransoletkę do zegarka oraz jak dopasować jej obwód.

Jak dopasować obwód bransoletki z ogniwami?

Najwięcej pytań przysparzają bransoletki z klasycznymi, masywnymi ogniwkami. Strapieniem klientów w tym wypadku jest to w jaki sposób skrócić bransoletkę i czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście regulacja tego typu bransoletek jest wykonalna, lecz wzmaga użycia specjalistycznych narzędzi zegarmistrzowskich takich jak maszynka do skracania, wybijak i młoteczek z plastikowym zakończeniem. Ogniwka mają na sobie wygrawerowane od wewnątrz strzałeczki informujące od której strony należy skrócić bransoletkę. Strzałeczka musi wskazywać na dół i wtedy stosując maszynkę lub wbijak i młoteczek należy wyciągnąć nit, który blokuje ogniwka, po wyciągnięciu jednego nitu, należy to samo zrobić z sąsiednim ogniwkiem co sprawi, że odłączy się ono od reszty bransolety. Po usunięciu odpowiedniej liczby ogniw należy bransoletkę połączyć poprzez wbicie nitu pomiędzy ogniwka. W przypadku niektórych zegarków na masywnych bransoletach zastosowane są tuleje otaczające nit o których należy pamiętać podczas regulowania bransolety, gdyż ich pominięcie będzie powodować że nit będzie się wyślizgiwał i bransoletka będzie się rozłączać. Najczęściej tego typu zabezpieczenie nitu zastosowane jest w zegarkach Citizen.

Chętnie pomożemy

Spokojnie, każdy zakupiony w naszym sklepie Otozegarki zegarek możesz dopasować do swojego nadgarstka, tak żeby nosił się jak najlepiej. Jeżeli masz problem z regulacją, albo chcesz zobaczyć jak to się robi zapraszamy do naszych salonów.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: