Suunto 9, czyli flagowy model fińskiego producenta

 
Jeśli cenisz najlepszą jakość, najbardziej dokładne pomiary, trwałość oraz solidność, to wybierz sportowy zegarek Suunto 9. To flagowa kolekcja fińskiego producenta, która została wyposazona w funkcje obsługujące najbardziej wymagające sporty. GPS, barometr, rożne rozmiary - wybierz wersję, która najbardziej pasuje do Twoich aktywności. Kolekcja Suunto 9 to jedna z najbardziej rozbudowanych serii, ale nie ma co się dziwić, to bestsellerowe sportowe zegarki! W ofercie znaleźć można wersję Suunto 9 BARO, stworzoną dla osób preferujących zegarki sportowe z czytelnym, dużym ekranem, oroaz wersję Suunto 9 PEAK, czyli najmniejszy, najcieńszy, a przy tym najbardziej wytrzymały zegarek, jaki kiedykolwiek został wyproduktowany przez firmę Suunto. Lekki, zgrabny, o minimalistycznym designie, ale jak zawsze z rozbudowaną funkcjonalnością. 

Suunto 9, czyli zegarek sportowy dla profesjonalistów i dla wszystkich, którzy chcą ćwiczyć jak oni

Wśród największych atutów tego modelu można przede wszystkim wskazać solidność i wytrzymałość. Zegarki Suunto 9 zostały przetestowane w ekstremalnych warunkach, są wodoszczelne do 100 m, co pozwala na pływanie z nurkowaniem do możliwości ludzkich płuc. W ich produkcji wykorzystano najwyższej jakości materiały - w zależności od modelu użyto przykładowo szkło szafirowe, czyli takie, które się nie rysuje, czy hipoalergiczny, lekki i hiper wytrzymały tytan. Najwyższą jakość gwarantuje produkcja w Finlandii.

Ogromnym plusem zegarków Suunto 9 jest ich bateria, z żywotnością bez kompromisów, od 25 godzin z najlepszą dokładnością GPS do 170 godzin w trybie Wycieczka. Jeśli chodzi o sportowe kompetencje, smartwatche Suunto 9 posiadają obsługę ponad 80 dyscyplin sportowych, w tym oczywiście tych najpopularniejszych, jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, piesze wycieczki i wiele więcej.

Jakie funkcje posiada zegarek Suunto?

Biorąc pod uwagę, że to flagowy model fińskiego producenta, znaleźć w nim możemy pełen wachlarz możliwości pomiarowych, a wśród nich wysokość barometryczną, nawigację na trasie oraz mapy popularności dla konkretnego rodzaju sportu w aplikacji Suunto. Poznaj najbardziej niesamowite lokalizacje dzięki punktom POI w aplikacji Suunto. Planuj swoje trasy w aplikacji Suunto za pomocą specjalnych map popularności i popularnych punktów początkowych. Skorzystaj z wirtualnego biegacza, aby trenować utrzymanie właściwego tempa lub po prostu dla zabawy. Zachowaj zdrową równowagę dzięki funkcji obciążenia treningowego, odpoczynku i regeneracji, aby zawsze być w pełni gotowości na nowe przygody. Sparuj zegarek Suunto 9 z aplikacją Suunto w celu śledzenia przygód, a także długoterminowych trendów dotyczących na przykład codziennej aktywności czy snu. Możesz łatwo udostępniać swoje największe osiągnięcia i łączyć się z innymi w społeczności Suunto. Sprawdzaj połączenia przychodzące i powiadomienia, spoglądając na zegarek. Aplikacja Suunto jest dostępna w sklepach App Store i Google Play.

Suunto 9 aktualizacje i najnowsze funkcje 

Stan na 11.07.2021

Nie wiesz, gdzie się udać podczas najbliższego treningu? Mapy popularności w aplikacji Suunto pokazują najlepsze miejsca do biegania, jazdy na rowerze, pływania, jazdy na nartach itp. Zaplanuj swoje trasy w aplikacji Suunto i przechowuj je w zegarku, aby dostawać wskazówki na trasie.

Tlen w krwi - Sprawdź swoją aklimatyzację na dużej wysokości n.p.m. na podstawie poziomu saturacji krwi- Dostępne tylko dla Suunto 9 Peak.

Red Bull X-Alps* - Nowa funkcja Red Bull X-Alps SuuntoPlus™ to praktyczne narzędzie pozwalające śledzić prędkość w pionie. Funkcja ta pozwala społeczności entuzjastów pieszych wycieczek i latania monitorować, poczuć i usłyszeć, jak szybko zyskują wysokość.- Funkcja dostępna w ramach SuuntoPlus™. - Dostępne tylko dla Suunto 9 Baro i Suunto 9 Peak

Nawigacja skręt po skręcie - Nigdy więcej nie skręć w zły zakręt dzięki szczegółowym alertom nawigacyjnym. Wybierz trasę w aplikacji komputerowej lub aplikacji mobilnej komoot i zsynchronizuj ją ze swoim Suunto 9, aby rozpocząć. Gdy zbliża się zakręt, otrzymasz ostrzeżenie, więc możesz cieszyć się scenerią, zamiast skupiać się na zegarku.

Tworzenie punktów POI i nawigowanie po nich - Interesujący punkt (punkt POI) to ważna lokalizacja, którą można zapisać do późniejszej nawigacji. Twórz punkty POI na zegarku Suunto 9, zapisując bieżącą lokalizację lub dodawaj je w aplikacji Suunto, a następnie synchronizuj z zegarkiem. Podczas nawigowania w stronę punktu POI można obserwować kierunek i odległość do celu. W razie potrzeby podczas podróży można łatwo przełączać się między punktami POI i nawigacją po szlaku.

Tryb baterii Wycieczka - Teraz możesz cieszyć się nawet dłuższymi wędrówkami dzięki nowemu trybowi baterii Wycieczka, który zapewnia do siedmiu dni ciągłej pracy funkcji GPS.

Nowi partnerzy outdoorowi - Zaplanuj podróże poza szlakiem w aplikacji komoot, odnajdź swoją kolejną górską wędrówkę w FATMAP lub sprawdź najlepsze trasy za pomocą Wikiloc. Dzięki Partnerom Suunto otrzymasz nowe spektrum możliwości, aby jeszcze lepiej przygotować się do następnego biegu w terenie lub wycieczki górskiej. Dowiedz się więcej na suunto.com/partners

 
 
 
Suunto 9 Baro i Suunto 9 Peak różnice

Oba zegarki Suunto 9 to wytrzymałe i trwałe zegarki sportowe GPS z funkcją wysokości barometrycznej i wyjątkowo długim czasem pracy na zasilaniu akumulatorowym, obsługujące najbardziej wymagające przygody na świeżym powietrzu. Suunto 9 Peak jest to najcieńszy, najmniejszy i najbardziej wytrzymały zegarek, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Suunto. Dodatkowo Suunto 9 Peak oferuje wygodne automatyczne podświetlenie, aktualizację bezprzewodową i pomiar tlenu we krwi do aklimatyzacji na wysokości. Suunto 9 Baro to solidna, pełnowymiarowa wersja naszego flagowego modelu. 

 
Suunto 9 Peak i Baro porównanie

Porównajmy dokładnie wymiary - dla modelu Peak wynosza one 43 x 43 x 10,6 mm, a dla modelu Baro 50 x 50 x 16,8 mm. Jeśli chodzi o budowę, Suunto 9 Peak został stworzony z połączenia stali szlachetnej z poliamidem wzmocnionym włóknem szklanym, a model Baro wyłącznie z tego rodzaju poliamidu. Wielkość obudowy wpływa także na rozdzielczość wyświetlacza - model Peak posiada wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240px, a model Baro 320 x 300. Różnią się także szerokością dopasowanego paska, model Peak posiada pasek 22 mm, a model Baro, ze względu na większą kopertę, posiada szerszy, 24 mm pasek.

 
 
Poznaj ogólne funkcje Suunto 9

DANE TECHNICZNE

› Zintegrowany nadgarstkowy pomiar tętna     
› Konfigurowane ekrany zegarka     
› Blokada ekranu dotykowego podczas treningu
› Ekran dotykowy     
› Kolorowy wyświetlacz     
› Alarm wibracyjny     
› Automatyczne ustawianie czasu letniego     
› Wodoszczelność     100 m (zgodnie z ISO 6425)
› Typ baterii - akumulator litowo-jonowy
› Oprogramowanie z możliwością aktualizacji     
› Godzina, data, budzik
› Minutnik, stoper     
› Języki - EN, CS, DA, DE, ES, FI, FR, IT, JA, KO, NL, NO, PL, PT, RU, SV, ZH*
› Podświetlenie - LED
› Blokada przycisków podczas treningu
› Typ wyświetlacza - matrycowy
› Wskaźnik stanu baterii - procentowo/ikona

ŁĄCZNOŚĆ

› Zgodność ze smartfonami - iPhone, Android
› Łączność (między urządzeniami) - Technologia Bluetooth Smart
› Powiadomienia telefonu na zegarku     
›  Kompatybilność z internetowymi społecznościami sportowymi - Strava, TrainingPeaks, MapMyFitness i inne (dostępne w serwisie Suunto Movescount.com)
› Urządzenie kompatybilne z aplikacją mobilną Movescount Mobile App     
› Kompatybilne z serwisem Movescount     
› Zgodna aplikacja Suunto app     

CZAS PRACY BATERII

› W trybie czasu - 14 dni
› Z monitoringiem całodobowym i powiadomieniami komórkowymi - 7 dni
› Tryb treningowy z GPS - 25 godz. / 40 godz. / 120 godz.
› Inteligentne przypomnienia o ładowaniu     

KOMPAS

Kompas cyfrowy - Dokładność kompasu 5°, Rozdzielczość kompasu 1°

MONITORING AKTYWNOŚCI

› Licznik kroków i spalonych kalorii     
› Cele aktywności - kroki, kalorie
› Śledzenie dziennego spalania kalorii na podstawie tętna     
› Śledzenie codziennego minimalnego tętna     

MONITORING SNU

Czas trwania snu - Czas trwania, średnie tętno podczas snu, Pory snu i czas niespania     

Suunto 9 i jego funkcje outdoorowe

ODBIORNIK GPS I NAWIGACJA

› GPS i nawigacja po wyświetlanej trasie i po waypointach, a także zapis przebytej trasy w czasie rzeczywistym i planowanie tras z profilem wysokości
› Nawigacja według punktów POI     
› Analiza trasy GPS     
› Rejestrowanie, wyświetlanie i udostępnianie trasy     
› Inteligentne tryby baterii - Wydajność, Wytrzymałość, Ultra, Niestandardowy

WYSOKOŚCIOMIERZ

POGODA

› Godziny wschodu i zachodu słońca     
› Alarm burzowy     
› Temperatura     

Suunto 9 czyli sportowy zegarek treningowy

TRENING INTERWAŁOWY

TĘTNO (część funkcji wymaga pasa do pomiaru tętna lub nadgarstkowego monitora tętna)
› Pomiar tętna na nadgarstku     
› Zgodność z pasem do pomiaru tętna - Pasy Bluetooth Smart
› Rejestruje tętno podczas pływania - z czujnikiem Suunto Smart Sensor
› Wykres tętna w czasie rzeczywistym     
› Kalorie     

PRĘDKOŚĆ I ODLEGŁOŚĆ
› Prędkość i dystans na podstawie kadencji     
› Prędkość i odległość GPS     
› Chronometr     
› Obsługa czujnika Foot POD - Bluetooth Smart
› Analiza tempa, wykresy prędkości i tras na mapie    

REGENERACJA POTRENINGOWA - Czas regeneracji na podstawie treningu     

OBCIĄŻENIE TRENINGOWE - Dziennik ze szczegółami aktywności Move w zegarku

PRZEŻYWAJ NA NOWO I UDOSTĘPNIAJ - Udostępnianie aktywności Move w serwisie społecznościowym     

Sportowe funkcje Suunto 9

PŁYWANIE
› Tempo pływania i odległość     
›  Automatyczne interwały     

JAZDA NA ROWERZE
› Prędkość pedałowania     
› Czujnik rowerowy POD z obsługą prędkości/kadencji - Bluetooth Smart
› Obsługa miernika mocy rowerowej - Bluetooth Smart
› Funkcja Bike Power (W), wart. średnia i maksymalna (za pomocą czujnika mocy) - Bluetooth Smart

BIEGANIE
› Tempo biegu     
› Suunto FusedSpeed™     
› Bieganie z czujnikiem Stryd     
› Kalibracja czujnika Foot POD - automatyczny

SPORTY MULTIDYSCYPLINARNE
› Zmiana trybu sportowego podczas treningu     
› Wstępnie skonfigurowane tryby sportów multidyscyplinarnych     
› Analiza treningu multisportowego według dyscypliny     

TRYBY SPORTOWE
› Możliwość personalizacji trybów sportowych i ekranów     
› Dostępne parametry pomiaru > 50 wartości na zegarku
› Ekrany cyfrowe w trybach sportowych - 1-7 pól, widok tabeli okrążeń
› Zainstalowane tryby sportowe zegarka > 80
› Tryby sportowe do konkretnych celów (wyścigi, interwały, długi trening...)