13-10-2021

Urządzenia militarne – nawigacje i zegarki wojskowe

Jesteś na polu bitwy i co robisz? Sprawdzasz godzinę?  Powiadomienia z fejsa? Nie! Szykujesz się do obrony żołnierzu. Taktyczne zegarki to nie tylko wiadomości i wskazanie czasu, posiadają funkcje wskazania poziomu energii organizmu, pulsu i natlenienia, poszczególne również wyposażone zostały w oprogramowanie AB Elite obliczające rozwiązania z zakresu celowania w strzelectwie długodystansowym, czyli wskazania, które faktycznie się przydadzą.

Zegarki wojskowe z GPS

Funkcje tego typu oferuje amerykańska firma Garmin w swoich najnowszych urządzeniach i zegarkach nawigacyjnych.

Nawigacje taktyczne Garmin Foretrex

Urządzenia taktyczne Garmin Foretrex 601 i 701 wykonane są z wytrzymałych materiałów, a ich konstrukcja oparta jest o standardy wojskowe (MIL-STD-810G) co  zapewnia odporność w każdych warunkach, po to aby jego działanie zawsze mogło satysfakcjonować użytkownika. Nawigacje wojskowe oparte są na najdokładniejszych wskazaniach GPS, GLONASS i Galileo co pozwala dokładnie określić położenie, wyznaczyć trasę oraz udostępnić lokalizację. Ślad nawigacji rejestrowany jest na bieżąco, a to umożliwia pomiar odległości, czasu i tempa. Urządzenia GPS Foretrex 601 i 701 są zgodne z oprogramowaniem noktowizora co stanowi kolejne udogodnienie, nawet w trakcie nocnych misji. Wersja Foretrex 701 wyróżnia się dodatkowo wgranym oprogramowaniem balistycznym, które pozwoli na obliczenie rozwiązań z zakresu celowania w strzelectwie długodystansowym. Dodatkowo Nawigacje Foretrex są kompatybilne ze smartfonami i dzięki temu na urządzeniu można odbierać wiadomości i powiadomienia, które przychodzą na telefon, to absolutna rewolucja w zakresie urządzeń tego typu.

Smartwatche wojskowe Garmin Tactix Delta

Urządzenia Foretrex zamocowane są na pasku wykonanym z materiału co pozwala na  noszenie go na nadgarstku, jednakże przez jego dość dużą obudowę, może się to okazać niewygodne. Dla osób, które wolą nieco bardziej klasyczny kształt koperty powstał Garmin Tactix Delta. Zegarki z tej kolekcji posiadają 10ATM wodoszczelności i również wykonane są z zachowaniem wojskowego standardu (MIL-STD-810) z najlepszej jakości stali pokrytej diamentopodobną powłoką węglową (dlc), polimeru wzmocnionego włóknem szklanym i silikonu lub nylonu. W zależności od modelu zostało w osadzone szkło szafirowe lub Power Glass, to pierwsze zabezpiecza przed  zarysowaniami, natomiast to drugie poprzez przemianę promieni światła w energię dodatkowo zasila zegarek. Kolekcja Garmin Tactix posiada wszystkie  funkcje w które wyposażony jest flagowy smartwatch amerykańskiej firmy, model Garmin Fenix 6, a dodatkowo dysponuje funkcjami taktycznymi. Te zegarki wojskowe w razie nieprzewidzianych sytuacji pozwolą na uruchomienie trybu ukrycia przeznaczony do tego aby zatrzymać zapisywanie i udostępnianie pozycji GPS i wyłączyć łączność bezprzewodową oraz komunikację, a jeśli bezpieczeństwo danych stanie się problemem, przycisk bezpieczeństwa wyczyści dane użytkownika urządzenia. System jest zgodny z noktowizorem, poprzez uruchomienie trybu nocnego, można łatwo odczytać ekran również podczas noszenia noktowizora. Pełną funkcyjność taktyczną ma model Tactix Delta Ballistics umożliwiając przeliczanie parametrów celowania w strzelectwie długodystansowym w terenie. Wszystkie wersje Tactix Delta mają również funkcje przydatne w codziennym życiu, takie jak powiadomienia z telefonu, płatności przez Garmin Pay i sterowanie muzyką. Wyposażone w wiele trybów sportowych z animowanymi treningami oraz monitorowaniem stanu organizmu pozwolą zadbać o wytrzymałość i zdrowie przed kolejną wyprawą.

Każdy tajny agent ma swoją sekretną broń. Batman ma Batmobil’a, Inspektor Gadżet ma świetnie uzbrojony organizm, a Bond ma zawsze coś w rękawie. Bądź jak Bond. James Bond.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: