12-02-2020

Zegarek do biegania, który warto wybrać

Zdrowy tryb życia jest niezwykle trendy, dlatego warto zainwestować nie tylko w wygodne buty do biegania czy termoizolacyjną odzież, ale również w profesjonalny zegarek. Na rynku dostępnych jest całe mnóstwo zegarków dedykowanych biegaczom, ale który tak naprawdę warto wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb. Dlatego, zanim dokonamy zakupu, należy przeanalizować swoje wymagania i wybrać taki model, który spełnia je wszystkie.

Zegarki do biegania muszą cechować się pewnymi konkretnymi walorami, takimi jak na przykład możliwość śledzenia i kontrolowania swoich postępów. Aby w pełni wykorzystać nasz potencjał i zaplanować odpowiedni trening biegowy, warto zainwestować w zegarek, który to umożliwi. W naszym sklepie internetowym znajdują się zegarki do biegania w różnych przedziałach cenowych, które jednak mają kilka wspólnych cech – oryginalne wykończenie, niebywała wytrzymałość i perfekcyjna funkcjonalność.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zegarka do biegania?

Aby zegarek nazwać mianem dedykowanego do biegania, musi on spełniać szereg określonych kryteriów, ponieważ nie każdy czasomierz sprosta wymaganiom sportowców, nawet tych rekreacyjnych i weekendowych. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych zegarków, które można z powodzeniem zastosować podczas biegania. Zaawansowanie sprzętu uzależnione jest od naszego osobistego zaawansowania. Jeśli dopiero co zaczynamy przygodę z bieganiem, nie ma konieczności inwestowania w drogie czasomierze.

Początkującym adeptom sztuki biegania wystarczy niezbyt drogi zegarek ze stoperem, dużymi cyframi i podświetleniem, by móc odczytać godzinę w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze, nawet po zmroku. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy przeznaczone są zegarki z funkcją pomiaru tętna i ciśnienia krwi. Funkcja monitorowania snu, mierzy fazy snu i przeprowadza ich analizę, ponieważ po wyczerpującym wysiłku fizycznym niezbędny jest zdrowy sen.

Dlaczego tak ważny jest cyferblat?

Sprawa cyferblatu jest niezwykle ważna, ponieważ jest to podstawowa funkcja każdego zegarka, nie tylko tego przeznaczonego do biegania. Cyfry na wyświetlaczu powinny być duże, tak aby ich dostrzeżenie, nawet po zmroku, nie sprawiało najmniejszego problemu. Brak możliwości sprawdzenia, która jest godzina, może powodować niepotrzebną frustrację, dlatego na wstępie należy wyeliminować ten problem. Ale nie tylko główne cyfry są istotne, uwagę należy też zwrócić na wielkość sekund. Układ zegarka do biegania powinien być taki, że centralnym i najważniejszym jego elementem jest czas.

Jeśli chodzi o tę część zegarka, to przydatną funkcją podczas biegania jest również podświetlenie, które jest niezastąpione zwłaszcza podczas treningów po zmroku. Jego aktywacja powinna być bardzo prosta, najlepiej za pomocą jednego przycisku, tak aby w każdym momencie móc sprawdzić aktualną godzinę. Czas działania podświetlenia nie powinien być krótszy niż dwie sekundy, tak aby komfortowo móc odczytać wynik.

Co jeszcze powinienem wiedzieć?

Jedną z ważnych funkcji zegarków do biegania jest możliwość pomiaru pokonanego dystansu. To oczywista funkcja, ale w zależności od typu czasomierza może być określana w różny sposób. Na przykład smartwatch, który łączy się bezpośrednio z naszym smartfonem, może rejestrować sygnały i przetwarzać informacje w formie praktycznej aplikacji. W zegarkach do biegania jest on zwykle wbudowany w strukturę samego sprzętu. Aby wykonywać treningi interwałowe, przydatna może okazać się funkcja tak zwanych międzyczasów, która pokazuje bieżące okrążenie; w dobrych zegarkach istnieje możliwość zapisania co najmniej 50 międzyczasów.

W trosce o zdrowie biegaczy powstała funkcja monitorowania pracy serca. Sprawdza się to zarówno w sytuacji, gdy treningi są naprawdę zaawansowane i intensywne, jak i u osób początkujących. Czujnik wbudowany w zegarek mierzy tętno z nadgarstka. Poza tymi wszystkimi wspaniałymi funkcjami nie zapominajmy jednak o designie.

Damskie zegarki do biegania – delikatny design i wielość funkcji

Osobną kategorię stanowią damskie zegarki do biegania, które zaprojektowano z myślą o wygodzie użytkowania przez kobiety. Ich design i kolorystyka przyciągają wzrok i dają satysfakcję z użytkowania. Intuicyjny interfejs ułatwia korzystanie, tak aby można było szybko i bezproblemowo korzystać nawet z kilku funkcji jednocześnie.

Dla kobiet w terenie niezwykle przydatna może okazać się funkcja GPS, czyli Global Positioning System. Pozwala ona na odtworzenie pokonanej trasy, co ma niezwykłą moc motywacyjną, zwłaszcza na dużych dystansach. Dla osób lubiących dłuższe trasy ważna będzie też informacja o czasie pracy baterii. Standardowo zegarek do biegania powinien pracować około 10 godzin z włączonymi zaawansowanymi funkcjami. To powinno w zupełności wystarczyć, nawet najwytrwalszym biegaczom.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: