25-06-2018

Zegarek do pływania - co oznaczają klasy wodoszczelności zegarków?

Zegarki o charakterze sportowym to doskonałe rozwiązanie skierowane zarówno do osób uprawiających wyczynowo różnego rodzaju sporty, jak również miłośników aktywności fizycznej, dla których sport jest jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu. Z myślą o nich znani na całym świecie producenci oferują wysokiej jakości zegarki charakteryzujące się zróżnicowanymi klasami wodoszczelności, które umożliwiają sprzętom kontakt z wodą – począwszy od zachlapania, przez kąpiel w wannie, pływanie, po nurkowanie z akwalungiem.

Producenci czasomierzy przedstawiają swoje oznaczenia klasy wodoszczelności najczęściej w atmosferach, metrach lub barach. Na tej podstawie można wyróżnić następujące klasy:

- 30 m / WR30 / 3 ATM / 3 Bar – dotyczy zegarków, które umożliwiają wyłącznie przypadkowy kontakt z wodą. Jest to klasa wodoszczelności, dzięki której możemy bez problemu pozwolić sobie na mycie rąk bez konieczności zdejmowania czasomierza z nadgarstka.

- 50 m / WR50 / 5 ATM / 5 Bar – sprzęty charakteryzujące się tą klasą wodoszczelności umożliwiają kąpiel w wannie bądź branie prysznica. Nie pozwalają jednak na kąpiel w basenie.

- 100 m / WR100 / 10 ATM / 10 Bar – przy takiej klasie wodoszczelności użytkownicy zegarków bez problemu mogą w nich pływać, a także nurkować bez akwalungu oraz butli z tlenem.

-  200 m / WR200 / 20 ATM / 20 Bar – ta klasa wodoszczelności pozwala na swobodne pływanie oraz nurkowanie z akwalungiem.

- 300m / WR300 / 30 ATM / 30 Bar – to oznaczenie sugeruje możliwość nurkowania z butlą nawet do kilkudziesięciu metrów.

- więcej niż 300m / WR300 / 30 ATM / 30 Bar – to profesjonalne zegarki przeznaczone do zawodowego nurkowania.

Dzięki znajomości powyższych klas każdy użytkownik sportowych zegarków umożliwiających kontakt z wodą może znaleźć model odpowiadający indywidualnym oczekiwaniom. W naszym sklepie internetowym znajdują się liczne propozycje oferowane przez cenionych producentów, które odznaczają się różnorodnymi klasami wodoszczelności.

Osobom, które nie potrzebują zegarków umożliwiających pływanie czy nurkowanie, polecamy model Rosefield Small Edit 26WR-265. To damski zegarek charakteryzujący się eleganckim wyglądem, subtelnie prezentujący się na każdym kobiecym nadgarstku. Również mężczyźni szukający sprzętu o klasie wodoszczelności 3 ATM znajdą w naszym sklepie internetowym warianty odpowiednie dla siebie. TIMEX z kolekcji Expedition Ranger TW4B10800 to propozycja skierowana do odważnych, szukających niezapomnianych wrażeń mężczyzn będących zwolennikami solidnie wykonanych czasomierzy znajdujących zastosowanie podczas wycieczek oraz uprawiania sportu.

Osoby szukające delikatnego, utrzymanego w modnym w tym sezonie białym kolorze zegarka umożliwiającego pływanie, z pewnością będą oczarowane propozycją Ice-Watch 015341 ICE Glam. Ten niewielkich rozmiarów czasomierz niewątpliwie zachwyci nie tylko swoim uniwersalnym wyglądem, ale także starannością, z którą został wykonany. Odmienną propozycją przeznaczoną dla mężczyzn jest zaawansowany technologicznie, wyposażony w liczne funkcje dodatkowe zegarek FESTINA F20353/6 Chrono Bike. Kontraktujące ze sobą połączenie koloru czarnego z pomarańczowym daje ciekawy efekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów preferujących nietuzinkowe modele czasomierzy.

CASIO GWG-100-1A8ER G-SHOCK to zegarek o niezwykłej wytrzymałości, odporności na wstrząsy, a także na kontakt z wodą. Klasa wodoszczelności 20 ATM pozwala na stosowanie go praktycznie w każdej sytuacji bez ryzyka. Solidne wykonanie, wyjątkowa trwałość oraz funkcjonalność to cechy charakterystyczne sportowego zegarka, który jest jedną z wielu interesujących propozycji składających się na kolekcję G-SHOCK.

Profesjonaliści z pewnością będą pod wrażeniem zegarka Vostok Europe Lunokhod 2 6S21/620E529 Chrono Line, który został utrzymany w ciemnej kolorystyce. Doskonale sprawdzający się w każdych warunkach model o klasie wodoszczelności 30 ATM skierowany został przede wszystkim do zawodowców, którzy poszukują najwyższego jakościowo sprzętu. Nieco bardziej oryginalną, designerską alternatywą może okazać się zegarek szwajcarski DOXA SHARK CERAMIKA XL LIMITED EDITION D196SGY przeznaczony dla pewnych siebie mężczyzn, którzy nie boją się podejmować nawet trudnych wyzwań, co widać po wybieranych przez nich gadżetach.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: