Fossil Smartwatche 6 GENeracja

Jeszcze szybsze, jeszcze bardziej wydajne, z jeszcze lepszą łącznością, takie będą smartwatche Fossil 6 generacji! To najbardziej wyczekiwana nowość sezonu 2021/2022 na rynku smartwatchy. Zebraliśmy najważniejsze informacje, czego możemy oczekiwać od tych urządzeń uznanych za bestsellery, już w dniu premiery!

SMARTWATCH FOSSIL 6 GENERACJA, JAKI SYSTEM I PROCESOR

Jeśli chodzi o najważniejsze aspekty, przede wszystkim to, na co Fossil stawia od początku – czyli procesor Qualcomm® Snapdragon™ Wear 4100+, który zapewnia aż o 30 % zwiększoną wydajność, szybsze ładowanie aplikacji, szybsze działanie i mniejsze zużycie energii (w porównaniu do GEN 5). Już poprzednia edycja chwalona była, za to, jak bardzo łatwa, intuicyjna i przejrzysta jest w obsłudze, więc można zakładać, że smartwatche Fossil 6 GEN również spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób.

Ten amerykański producent od początku kierował swoje produkty zarówno do użytkowników z telefonami na Androidzie, jak i fanów jabłuszka. Nowe damskie i męskie smartwatche Fossil wyposażone będą w system Wear OS by Google i będą działać z telefonami z najnowszą wersją Android, z wyjątkiem wersji GO (oczywiście tylko dla smartfonów z dostępem go Google Play Store) oraz z iOS. Standardowo dostępne funkcje mogą różnić się w zależnośći od platformy i kraju, kompatybilność może ulec zmianie, oraz można spodziewać się regularnych aktualizacji.

Smartwatche Fossil 6 GEN wyposażone zostały w 1 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci do przechowywania danych czy instalacji aplikacji. Jeśli chodzi o łączność, zapewniona jest poprzez Bluetooth 5, co zapewnia jeszcze lepsze połączenie i zwiększoną szybkość przesyłania danych.

FOSSIL 6 GEN, SMARTWATCH Z DOBRĄ BATERIĄ

Już od poprzednich edycji smartwatche Fossil posiadają inteligentne tryby pracy, czyli największa wydajność, średnia oraz oszczędzania energii. To, co zachwyca w szóstej generacji smartwatchy Fossil, to bardzo szybkie ładowanie, w nieco ponad 30 minut można osiągnąć aż 80% baterii. Bardzo chwalonym rozwiązaniem jest ładowanie bezprzewodowe poprzez kabel USB, zakończony magnetyczną końcówką, przykładaną do wieczka zegarka.

SMARTWATCH Z NFC, CZYLI PŁATNOŚCI ZBLIŻENIOWE OD RĘKI, DOSŁOWNIE!

To jedna z najbardziej poszukiwanych funkcjonalności w tym roku, nasi klienci bardzo polubili zbliżeniowe płatności bezgotówkowe – wystarczy przyłożyć nadgarstek do terminalna i pyk! Zapłacone za kawę na wynos! Ta forma jest bardzo wygodna w codziennym życiu, pozwala na niewyciąganie portfela czy telefonu z torebki bądź kieszeni. Smartwatche Fossil zostały wyposażone w moduł NFC do płatności zbliżeniowych dzięki Google Pay.

NAJLEPSZY SMARTWATCH 2021? FOSSIL STAWIA WYSOKO POPRZECZKĘ!

Jak każda edycja, 6 generacja smartwatchy Fossil także została wyposażona w sportowe funkcjonalności. Właściwie można uznać, że są to wskaźniki, które świetnie pozwolą na kontrolowanie zdrowego trybu życia. Oczywiście posiadają wbudowaną aplikację wellness, która śledzi aktywność i spalone kalorię. Pozwalają na pomiar tętna, także ciągły, z ulepszonym czujnikiem, a także (co jest nowością!) posiadają nowy czujnik SpO2, który pozwala na uzyskanie szacunkowego pomiaru tlenu we krwi, aby ocenić, czy nie grozi nam niedotlenienie organizmu. Prócz tego smartwatche Fossil 6 generacji mają monitor snu. Do uprawiania sportu, przykładowo do biegania, przyda się wbudowany GPS, który pozwala śledzić trasę i dystans.

SMARTWATCH DO ROZMÓW – FOSSIL Z WBUDOWANYM GŁOŚNIKIEM!

Przede wszystkim jest to smartwatch, więc dzięki połączeniu ze smartfonem, użytkownik będzie powiadamiany o połączeniach, SMS-ach, alertach z aplikacji. Czas automatycznie się zsynchronizuje, a także strefa czasowa i data. Ogromnym atutem jest wbudowany głośnik i mikrofon, co pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń oraz prowadzenie rozmów, bezpośrednio z poziomu zegarka! Prócz tego głosowa obsługa wybranych funkcjonalności i asystent Google wspierają w codziennym życiu, planowaniu działań czy odpowiedzi na prawie każde pytanie :-)

APLIKACJE W SMARTWATCHU FOSSIL 6 GENERACJI

Jeśli chodzi o fabryczne ustawienia, smartwatche Fossil posiadają wbudowane takie aplikacje: plan dnia, alarm, kalendarz, śledzenie aktywności, kontakty, asystent Google, Google FIT (trening, tętno, cele i oddech), mapy Google, Google Pay, sklep Google, Nike Run Club, Spotify, Zegar, Tłumacz, Monitor snu oraz inteligentne tryby baterii. Te urządzenie standardowo pozwala na kontrolowanie muzyki z odtwarzacza z poziomu nadgarstka. Jeśli chodzi o wodoodporność, producent zapewnił ją na poziomie 3 ATM.

FOSSIL SMARTWATCH MĘSKI I DAMSKI

Kolekcja oczywiście skierowana jest zarówno do kobiet jak i mężczyzn. Dla Panów przygotowano zgrabną 44 milimetrową okrągłą obudowę, w której schowano dotykowy ekran. Po prawej stronie mamy przyciski i koronkę. Od spodu czujniki. W pierwszej serii dostępne są czarna i grafitowa wersja koperty, z różnorodnymi paskami, w tym tekstylnym z wzorem moro, czarnym silikonem, brązową skórą oraz stalową trzyrzędową bransoletą. Damski smartwatch Fossil 6 generacji ma 42 mm średnicy obudowy, piękne kryształkowe wykończenie pierścienia (przewidziane są też modele bez cyrkonii) i opływowy kształt. Oczywiście jak zawsze tarcze są konfigurowalne, można nawet ustawić własne zdjęcie z aplikacji, a bransoletki/paski są wymienne przez prosty system.