05-02-2018

Idealny zegarek dla dziecka

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu dziecięcy zegarek był obowiązkowym prezentem na pierwszą komunię. Obecnie, wraz z rozwojem techniki, zegarki jako prezenty komunijne wyparte zostały przez laptopy, tablety, a nawet quady. Jednocześnie coraz młodsze dzieci otrzymują od swoich rodziców smartfony, na których szybko i bez wysiłku mogą sprawdzić aktualną godzinę. Czy zatem warto zdecydować się na zakup zegarka na rękę dla swojej pociechy?

Zdecydowanie zakup zegarka dla kilkulatka jest świetnym pomysłem. Przede wszystkim dzięki temu zachęcimy dziecko do nauki odczytywania godzin z analogowej tarczy zegarków tradycyjnych, zaś w przypadku dzieci, które już opanowały tę umiejętność, utrwalimy ją. Oprócz tego dziecko może imponować fakt, że podobnie jak rodzice, nosi na nadgarstku własny zegarek. Wreszcie zegarek dla dziecka może być ciekawym uzupełnieniem jego stroju, a nawet odzwierciedlać osobowość malucha i jego zainteresowania.

Jak jednak wybrać zegarek dla dziecka? Przede wszystkim warto zwrócić na uwagę na czytelność tarczy - powinna one posiadać duże, wyraźne oznaczenia, tak, aby dziecko z łatwością mogło odczytać aktualną godzinę. Oprócz tego warto zdecydować się na zegarek, który posiada wysoki stopień wodoszczelności. Właściwość ta przyda się zwłaszcza w przypadku dzieci bardzo aktywnych, które w wolnym czasie uprawiają sporty na świeżym powietrzu bądź uczęszczają regularnie na basen.

Szukając odpowiedzi na pytanie, jaki zegarek dla dziecka wybrać, warto zwrócić uwagę także na kwestię łatwości jego obsługi. Zegarek taki powinien łatwo się zakładać i ściągać, aby w efekcie dziecko nie zniechęciło się do jego noszenia. Pasek, niezależnie od tego, z jakiego materiału będzie on wykonany, powinien cechować się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Poza łatwym do utrzymania w czystości paskami ze sztucznego materiału warto rozważyć zegarek na pasku wykonanym z miękkiego materiału. Takie rozwiązanie poza tym, że jest obecnie bardzo modne, zapewnia dziecku wysoki poziom wygody podczas noszenia zegarka.

Jeśli chodzi o stylistykę zegarka dla dziecka, to wybór jest obecnie bardzo duży i umożliwia jego perfekcyjny dobór do preferencji malucha. Dla dziewczynek szczególnie często wybierane są zegarki w delikatnych, pastelowych barwach, zaś w kwestii zdobień najbardziej popularne są motywy kwiatowe. Chłopcy gustują raczej w zegarkach masywniejszych, które swoim wyglądem przypominają najbardziej wytrzymałe modele - np. z serii G-SHOCK firmy CASIO - dedykowane dorosłym użytkownikom. Z całą pewnością dzieci obojga płci ucieszą się z posiadania zegarka ozdobionego wizerunkami bohaterów ich ulubionych bajek i filmów, takich jak Snoopy, Charlie Brown czy też Gwiezdne Wojny.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: