22-09-2021

Na co zwrócić uwagę przy wyborze smartwatcha?

Kupujesz swój pierwszy smartwatch? W takim razie musisz pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że wybrałeś urządzenie, które posłuży Ci przez najbliższe lata bez najmniejszych problemów. Poznaj tajniki prawidłowego zakupu inteligentnego zegarka.

Smartwatch – dlaczego warto się na niego zdecydować?

To zegarek, który oprócz podstawowych funkcji mierzenia czasu, alarmu czy datownika proponuje użytkownikowi coś więcej, a nawet dużo więcej. Zapewnia bowiem możliwość korzystania z funkcji, jakie znajdują się w telefonie, który podczas korzystania ze smartwatcha, będzie w kieszeni lub w torebce. Nie da się ukryć, że w ostatnim czasie inteligentne zegarki zawładnęły rynkiem. Jak to możliwe? To proste, zaoferowały coś, czego inne urządzenia nie potrafiły - możliwość szybkiego odczytywania powiadomień, jednocześnie sprawdzając godzinę. Oprócz tego liczenie kroków każdego dnia wraz ze śledzeniem spalonych kalorii, a także możliwość odbierania połączeń telefonicznych, czy nawet odpisywania na SMS-y!

Tak naprawdę funkcjonalność smartwatchy nie zna granic, nic więc dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zakup tych produkcji. Korzystają na tym producenci, bo po prostu zarabiają, ale również sami użytkownicy, w jaki sposób? Chęć zakupu smartwatcha przez większą liczbę osób sprawia, że te są ciągle udoskonalane, twórcy ciągle idą naprzód, starając się wprowadzić do swojej oferty przełomowe modele. Co więcej, większa konkurencja to niższa cena urządzeń! 

Sport to zdrowie w każdej postaci – śledzenia aktywności w smartwatchach!

Nie da się ukryć, że to właśnie smartwatche sportowe są tymi najpopularniejszymi. Panuje bowiem przekonanie, że inteligentne zegarki są stworzone przede wszystkim dla osób aktywnych fizycznie. Oczywiście nie jest to do końca prawda, ale jednak takie stwierdzenie ma pewne podstawy. Przede wszystkim przemawia za tym mnogość funkcji śledzenia aktywności w smartwatchach. W nowoczesnych i oczywiście tych droższych urządzeniach nie brak naprawdę rozmaitych dodatków. Przede wszystkim jest licznik kroków, ale również funkcja śledzenia aktywności. Niejednokrotnie zegarki sportowe mogą śledzić dziesiątki, a nawet setki aktywności od skakanki, przez jogging, aż po pływanie czy jazdę na rowerze. 

Do funkcji sportowych można także zaliczyć pulsometr, ewentualnie także pulsoksymetr. Są one związane ze zdrowiem, ale jednak pozwalają sportowcom śledzić reakcje organizmu na wysiłek fizyczny. Nie można zapomnieć o liczeniu spalonych kalorii, co przydaje się na przykład podczas odchudzania. Jeśli jesteś osobą aktywną, zależy Ci na funkcjach sportowych, szukaj smartwatcha oferującego takie możliwości.

Budowa ma znaczenie – wybierzesz elegancję czy trwałość?

Z pewnością inteligentne zegarki w wersji sportowej będą niejednokrotnie wydawać się trwalsze. Ich budowa często przypomina opancerzony pojazd, jak chociażby w propozycjach marki Casio ze słynnej serii G-Shock. Jednak nie da się ukryć, że wiele modeli sportowych prezentuje się całkiem normalnie, można je bez problemu zakładać również na co dzień czy do pracy. Co więcej, sam wygląd konstrukcji nie musi oznaczać, że zegarek będzie trwalszy lub bardziej podatny na uszkodzenia. Wiele tutaj zależy od zastosowanych materiałów zarówno w przypadku koperty, jak i szkła, czy nawet paska. 

Wybierając smartwatch, skup się więc przede wszystkim na tym, z jakich materiałów jest wykonany, nie zwracaj szczególnej uwagi na obudowę. Oczywiście tylko w kontekście trwałości, nie da się ukryć, że wykończenie jest ważne, w końcu opcji na rynku w tym zakresie jest niemało. Na pewno znajdziesz coś, co spełni Twoje oczekiwania pod względem kolorystyki, kształtów, rozmiarów, ale również trwałości.

Funkcje użytkowe – ich nie może zabraknąć

Znów należy przytoczyć modele sportowe, bo główna funkcja użytkowa w smartwatchach to bowiem kontrola aktywności fizycznej. Uważa się za nią zarówno konkretny trening, jak i pokonanie odpowiedniej liczby kroków każdego dnia. Co więcej? Oczywiście możliwość monitorowania pracy serca, pomiary stresu czy kontrolowanie snu. Do funkcji użytkowych można zaliczyć możliwość sprawdzania prognozy pogody, połączenie się poprzez bluetooth z telefonem i odbieranie połączeń, odczytywanie powiadomień, a nawet pisanie wiadomości. Możliwości jest naprawdę wiele, a co ważne, już nawet najtańsze smartwatche mają wiele opcji funkcji użytkowych do wyboru. 

Popularne smartwatche – producenci przodujący w rankingach sprzedaży

Zastanawiasz się nad zakupem smartwatcha? Sprawdź, jakich producentów masz do wyboru! Przedstawimy teraz kilku najpopularniejszych, a także ich flagowe modele inteligentnych zegarków.

Casio G-Shock

Sportowe zegarki, które podbiły rynek także smartwatchy. Tym razem model Shock G-Squad GDB H1000 z pulsometrem. Jak przystało na markę G-Shock, model wyglądający, jakby ktoś nałożył na niego pancerną obudowę. Jednak sądząc po zastosowanych materiałach prawdopodobnie blisko mu do konstrukcji opancerzonej. Najważniejsze dla wielu użytkowników będą jednak funkcje, a tych nie brakuje. Jest barometr, bluetooth, czas światowy, krokomierz, licznik kalorii czy stoper. Wymienione funkcje to tylko kilka z wielu dostępnych w tym modelu.

Garett

Nie da się ukryć, że Garett Electronics to jeden z najchętniej wybieranych producentów smartwatchy. Chcemy opisać model V8 RT, który stał się bardzo popularnym wyborem głównie ze względu na elegancką konstrukcje szczególnie w wersji z czarnym paskiem. To sprawia, że sprawdza się na co dzień, podczas treningu, jak i w pracy. Ten sportowy smartwatch ma bluetooth, ciśnieniomierz, śledzi bieg i wiele innych aktywności, monitoruje sen, a także liczy kalorie. Ma wszystko, co niezbędne do komfortowego użytkowania, a do tego pięknie wygląda.

Suunto

Jeden z najchętniej wybieranych producentów sportowych smartwatchy. Wszystkie serie tej marki zasługują na uwagę, między innymi modele Suunto 7. To wszechstronna kolekcja, która łączy intensywny tryb życia z codziennymi obowiązkami. Bardzo eleganckie, a jednak naszpikowane technologią i funkcjami produkcje z pewnością spełnią oczekiwania klientów. Polecamy wszystkie wersje Suunto 7 – naprawdę warto!

 
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: