15-04-2022

Najnowszy Garmin Fenix 7 - kolejna odsłona kultowej kolekcji

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników profesjonalnych Smartwatch firmy Garmin z bestsellerowej kolekcji Fenix! Doczekaliśmy się w 2022 roku modelu Fenix 7 w trzech rozmiarach koperty, aby każdy znalazł wersję dla siebie. Dla kobiet oraz mężczyzn z wąskimi nadgarstkami producent przewidział model Fenix 7S o średnicy koperty 42mm, a dla mężczyzn większe wersje Fenix 7 i 7X, które mają kolejno 47mm i 51mm. To najczęściej wybierana kolekcja amerykańskiego producenta, której funkcjonalność  z wersji na wersję co raz bardziej zachwyca użytkowników przynosząc firmie jeszcze większą sławę i uznanie.

Najlepszy sportowy Smartwatch

Kolekcja Garmin Fenix od początku była uważana za innowacyjne rozwiązanie w zakresie sportowych zegarków, która od pierwszej wersji Fenix 1 pozwalała na odczytywanie wskazań kompasu oraz wysokościomierza barometrycznego z poziomu nadgarstka, co w roku 2012, czyli w roku premiery modelu stanowiło duży przeskok technologiczny. Kolejny model Fenix 2 wzbogacono o tryb multisport oraz możliwość wgrania uproszczonej mapy oraz odczyt powiadomień przychodzących na telefon. Kolejna wersja Fenix’a, model Fenix 3 został wyposażony już w kolorowy wyświetlacz o większej rozdzielczości, przyjemniejszy dla użytkownika interfejs oraz akcelerometr na podstawie którego zegarek obliczał ilość kroków oraz pokonany dystans. Ta wersja jako pierwsza dała użytkownikom dostęp do Garmin Connect IQ. Następnie amerykański producent zaproponował wersję Fenix 3 HR Elevate, która wyposażona była w optyczny pomiar tętna oraz wersję ze szkłem szafirowym. Kolejna odsłona ukazała się w trzech wersjach wielkości koperty, co oznacza, ze model Fenix 5 przewidziany został również dla kobiet, a dodatkowo fabrycznie zainstalowano mapy Europy, ulepszono czujnik pomiaru tętna, ulepszono interfejs oraz poprawiono rozdzielczość ekranu. Fenix 5 PLUS, czyli ulepszona wersja wcześniejszego modelu, pozwala na płatności zbliżeniowe dzięki aplikacji Garmin Pay, odtwarzanie muzyki oraz odbiór sygnału satelitarnego Galileo. Największy z modeli tej kolekcji daje również dostęp do pulsoksymetru, który odmierza poziom natlenienia we krwi. Kolejną odsłoną jest Garmin Fenix 6, który pojawił się również w trzech rozmiarach, a jego funkcjonalność sprawiła, że stał się ulubionym sportowym smartwatchem na kolejne trzy lata, zapewniając użytkownikom możliwość kontrolowania czasu pracy, bardziej precyzyjne pomiary pulsu oraz możliwość zapoznania się z mapami 2000 kurortów narciarskich. To również pierwszy model w którym zastosowano zasilanie solarne.

Smartwatch Garmin Fenix 7

W roku 2022 pojawiła się w Polsce najnowsza kolekcja modelu Fenix, Fenix 7S w damskiej  wersji o średnicy koperty 41mm, Fenix 7 o średnicy 47mm i Fenix 7X o średnicy 51mm. Dodatkowo każda wielkość powstała w wersji podstawowej, Solar i Sapphire Solar, tak aby zadowolić najbardziej wymagających użytkowników. Zegarki występują w kilku odważnych zestawieniach kolorystycznych, przykładowo dla kobiet złoto-beżowym, a dla mężczyzn biało-niebieskim, lecz oczywiście są bardziej klasyczne kolory jak srebrno-biały i czarny. W porównaniu do poprzedniej wersji zegarki mają wydłużony czas pracy dzięki bardziej pojemnej baterii, a wersje z z zasilaniem solarnym przedłużają okres pomiędzy ładowaniami o połowę. Nowość w zakresie funkcji sportowych w przypadku tego modelu stanowią intensywne ćwiczenia interwałowe, HIIT workouts, których plan został zainstalowany w zegarku wraz z animacjami treningowymi, treningami pilatesu i jogi, dla biegaczy dodano tryb biegu wirtualnego i ultra. Zwiększono również ilość funkcji w zakresie outdoorowych treningów, zegarek umożliwia monitorowanie podczas biegania po torze krytym oraz na szlaku, wgrano również 42000 pól golfowych, czyli o tysiąc więcej od poprzedniej wersji, a co więcej zegarek gotowy jest na rozegranie oficjalnego turnieju. Dostosowany jest również do bardziej ekstremalnych sportów takich jak bouldering, surfing, polowanie, kitesurfing, windsurfing oraz chodzenie w rakietach śnieżnych. Zegarek na bieżąco przesyła dane do aplikacji Garmin Connect Mobile, powalając pozostać na bieżąco ze stanem zdrowia i aktywności.

Najnowszy Garmin Fenix

Innowacyjne rozwiązania i dokładne wskaźniki zastosowane do produkcji kolekcji Fenix 7 sprawiły, że  już przed pierwszą dostawą ruszyła sprzedaż w przedsprzedaży i większość wersji jest już dostępnych i dostarczonych do naszych klientów. To bardzo wyczekiwany model, ponieważ zastosowane w nim funkcje przekraczają granicę naszej wyobraźni, a użytkowanie jest bardzo intuicyjne i przyjemne.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: