06-04-2023

Nowe zegarki do biegania Garmin 2023 - Forerunner 965 i 265 - porównanie

Bieganie jako dziedzina aktywności fizycznej zyskuje stale na popularności. To sport do którego wykonania wystarczy energia, chęci i dobre buty. Jednak w miarę pokonywania dłuższych dystansów i poprawy wydolności większości biegaczy decyduje się na urządzenie, które pozwoli im na monitorowanie rosnących postępów.

Najlepsze zegarki do biegania 2023

Producenci naręcznych urządzeń pomiarowych wyposażają każdy smartwatch w funkcje treningowe, między innymi biegowe, lecz ciężko znaleźć tak dobrze przystosowane do biegania zegarki jak Garmin. Amerykańska firma w swojej ofercie posiada wiele propozycji technologicznie ulepszonych zegarków, które dostosowane są do konkretnych potrzeb. Stąd kolekcja Instinct najlepiej sprawdzi się w pracy lub podczas wymagających aktywności, Fenix będzie świetnym rozwiązaniem na trening jak i na co dzień, a Forerunner spełni wszystkie wymagania biegaczy, profesjonalnych i tych biegajacych bardziej hobbystycznie.

Zegarek Garmin, który model warto wybrać?

Forerunner to kolekcja, która w przeciągu ostatnich lat doczekała się kilku odsłon. Producent bez przerwy szuka rozwiązań, które pozwolą osiągać najlepsze wyniki, takich jak zmniejszenie wagi zegarka, wydłużenie czasu pracy oraz funkcje treningowe pozwalające na wybór odpowiednio zaawansowanej aktywności w idealnie dopasowanym do tego czasie, aby użytkownik mógł bez uczucia zmęczenia wykorzystać swój czas na rozwój.

Porównanie Garmin Forerunner 965 i 955

Najnowsza kolekcja Forerunner 965, posiada większy bardzo kolorowy i wyraźny ekran dotykowy AMOLED z rozdzielczością 454x454 pikseli, który w porównania do MIP (260x260 pikseli) zastosowanym w 955 poprawia komfort użytkowania i estetykę wyświetlania. Zegarek wyposażony jest w czujnik oświetlenia otoczenia, dostosowujący jasność wyświetlania. Czas działania w trybie zegarka udało się wydłużyć o 8 dni, co pozwoli użytkować zegarek nawet 23 dni. Model 965 ulepszono o kilka opcji treningowych takich jak treningi wydolnościowe, bieg na bieżni lekkoatletycznej, bieg na bieżni mechanicznej, bieg przełajowy, wspinaczka w pomieszczeniach i bouldering. Wersja ta pozwala również na obserwowanie dynamiki biegu, stosunku ruchu pionowego do ruchu poziomego oraz długości kroku, co w poprzedniej wersji Forerunner 955 było możliwe jedynie ze zgodnym akcesorium. Pomocne również mogą okazać się ulepszenia w postaci nawigacji NextFork, która niezależnie pokaże najbliższy skręt oraz przewodnik mocy pokazujący jaka moc wykorzystywana jest na szlaku, aby móc zarządzać swoim treningiem.

Porównanie Garmin Forerunner 265 i 255

Budżetowa wersja Forerunner 265 również wyposażona jest w wyświetlacz AMOLED o rozdzielczosci 416x416 pikseli oraz o 4GB większą pamięć, co daje łącznie 8GB. Czas działania w trybie zegarka w nowej wersji wynosi 13 dni, wpływa na niego czujnik oświetlenia, który umożliwa zaoszczędzenie energii poprzez dopasowywanie jasności. Łączność w Forerunner 265 rozszerzono o Wi-Fi, co daje więcej możliwości szybszego przesyłu danych. Dzieki większej pamięci w najnowszym Frerunner’ze można odtwarzać muzykę i przechowywać ją w pamięci. Zakres monitorowania treningu został zwiększony o treningi wydolnościowe, pływanie/bieganie oraz w algorytm pozwalający ocenić gotowości do treningu.


Porównanie Garmin Forerunner 965 i 265

Tegoroczne wersje Forerunnera zaskakują przeskokiem technologicznym pomiędzy poprzednikami, lecz pomiędzy 965 i 265 również znajdzie się wiele różnic. Zastanawiając się który wybrać, Forerunner 965 i 265 warto rozważyć czas działania, który w 965 wynosi aż 23 dni, a w 265 13 w trybie zegarka. Również wielkość ma znaczenie, model 965 jest o 1cm większy, a rozdzielczość jego ekranu wynosi 454x454px, gdy w 265 ma 416x416px. Wersja 965 ma fabrycznie załadowane mapy oraz funkcje monitorujące wytrzymałość i aklimatyzację. Wyposażono ją również w funkcje golfowe, oraz więcej opcji monitorowania aktywności biegania i jazdy na rowerze.

Garmin damski, czyli zegarki Garmin damskie na prezent

Smawtwatche to obecnie najczęściej wybierane urządzenia naręczne, powód jest prosty mają więcej funkcji od klasycznego zegarka. Doskonała jakość, gustowne wykończenie i funkcje, które poprawiają życie sprawiają, że smartwatche Garmin są zdecydowanie częściej wybierane przez klientów poszukujących smartwatchy do użytkowania lub na prezent. Firma Garmin zawsze wychodzi z propozycjami większych oraz mniejszych smartwatchy, aby każdy mógł wybrać wygodny dla siebie model. Forerunner 265 występuje w rozmiarze 42mm i 46mm, a 965 w rozmiarze 47mm.

Czy warto wybrać Garmin Forerunner do biegania?

Najnowsze wersje z kolekcji Forerunner to absolutne musthave biegaczy. Obie wersje, Forerunner 265 i Forerunner 965 pomogą w zaawansowany sposób monitorować trening, co przyczyni się do dalszych postępów w tej dziedzinie.

ZOBACZ WSZYSTKIE

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: