05-05-2020

Porównanie Garmin Fenix 5 i 6

Stworzona przez markę Garmin seria Fenix to jedne z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych produktów tej marki. Dziś pod lupę bierzemy dwa najpopularniejsze modele z tej linii – Fenix 5 i Fenix 6. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym porównaniem cenionych przed klientów smartwatchy!

Kilka słów o serii Garmin Fenix

Seria Garmin Fenix obejmuje smartwatche zaprojektowane specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach, wyposażone w multum praktycznych funkcji oraz zachwycające sportowym i idealnie wpisującym się we współczesne trendy designem.

Smartwatche Garmin Fenix 5 i 6 są dodatkowo wykonane wysokiej jakości materiałów. Nic więc dziwnego, że pomimo dość wysokiej ceny jak na tego typu urządzenia (chociaż patrząc na funkcjonalność, to koszt zakupu wcale nie należy do wygórowanych), każdy zegarek sportowy z serii Fenix od lat znajduje się na listach bestsellerów.

Garmin Fenix 6, czyli najnowsza seria multisportowych zegarków

Przełom 2019 i 2020 z pewnością należy do tego modelu. Najnowszy zegarek sportowy Garmin Fenix 6 od samej premiery stał się jednym z najczęściej wyszukiwanych smartwatchy. Wysokiej klasy multisportowy model GPS to idealna propozycja dla osób, które chcą przekraczać granice swoich możliwości.

Inspiracją do stworzenia Garmin Fenix 6 były tysiące sportowców i odkrywców, którzy podczas uprawiania różnorodnych dyscyplin stawiają poprzeczkę coraz wyżej. I tak też robią modele z tej serii, które wyposażono w rozbudowane funkcje outdoorowe, sportowe, do biegania, pływania, kolarskie i wiele innych. Całość połączono z wytrzymałą baterią i nowoczesnym designem.

Różne odsłony Garmin Fenix 6

Seria zegarków Garmin Fenix 6 jest mocno rozbudowana. Klienci mają do wyboru aż 6 smartwatchy, które różnią się od siebie detalami. Na liście znalazły się: wersja podstawowa (Fenix 6), Fenix 6 PRO czy Sapphire. Nie brakuje również modelu 6S o zmniejszonym rozmiarze, który możesz zafundować sobie w wariancie PRO lub Sapphire.

Bardziej zaawansowana wersja tego zegarka to 6S PRO i 6S Sapphire. Nie zabrakło również najbardziej zaawansowanej odsłony, czyli 6X PRO lub Sapphire oraz topowego modelu Garmin Fenix 6X Pro Solar.

Porównanie Garmin Fenix 6

Między wymienionymi wyżej modelami można zauważyć przede wszystkim różnice w wielkości, czasie działania baterii, wbudowanej pamięci oraz materiałach użytych do wykończenia smartwatchy.

Jeśli chodzi o funkcje, to wersja podstawowa (Fenix 6 i Fenix 6S) nie mają opcji odtwarzania muzyki i pamięci utworów. Dodatkowo brakuje w nich kilku mocno rozbudowanych funkcjonalności, takich jak kursy rowerowe czy wgrane trasy kurortów narciarskich. Każdy ze smartwatchy jest jednak wyposażony w czujnik i moduł pomiaru tętna, usługę Garmin Pay czy Connect IQ.

Garmin Fenix 5 – starsza, jednak równie funkcjonalna odsłona kultowej serii

Czas poznać bliżej serię Garmin Fenix 5, która miała swoją premierę w marcu 2017 r. Producent zaprezentował swoim klientom aż trzy wersje zegarka, które różnią się od siebie wielkością tarczy. Do sprzedaży trafiły takie modele jak Fenix 5 Plus, Fenix 5X Plus i Fenix 5S Plus.

W porównaniu do jeszcze starszych smartwatchy z serii Fenix piątki zadebiutowały z odświeżonej i ulepszonej wersji. Szczególnie dużym echem odbiło się wprowadzenie takich funckji jak nowy czujnik i moduł pomiaru tętna oraz dodatek mapy, która była jednak dostępna wyłącznie w wersji 5X.

Porównanie Garmin Fenix 5

Jak już wspomnieliśmy wyżej, modele Garmin Fenix 5 różniły się wielkościami tarczy. Ale czy tylko? Różnice były także dostrzegalne w żywotności baterii oraz wykorzystanym szkiełku. Niezmienna pozostała jednak pamięć, która w każdej wersji smartwatcha wynosiła 16 GB.

Modele z „piątki” nie różnią się niczym pod względem funkcjonalności. Sportowe smartwatche mają jednakowe profile biegu, czynności rekreacyjnych w terenie, jazdy rowerem i pływania. Każdy z nich ma również taką samą pamięć na muzykę, która wynosi do 1000 utworów.

Porównanie Garmin Fenix 5 i 6

Zastanawiasz się, czym różnią się od siebie poszczególne odsłony z serii Garmin? Przykładowo 5. wersja nie ma obiektywu ze szkła Corning® Gorilla® Glass DX, które wykorzystano w 6. Dodatkowo nowsze smartwatche mogą pochwalić się większą pamięcią (od 32 do nawet 64 GB), podczas gdy starsze zegarki mają jedynie 16 GB. Tylko nowsze warianty mają aplikację Garmin Pay.

Zarówno w Fenix 5, jak i Fenix 6 nie zabrakło flagowych funkcjonalności producenta. Mowa, oczywiście, o bezpłatnym sportowym serwisie społecznościowym Garmin Connect i możliwości korzystania z aplikacji dostępnych w sklepie Connect IQ.

Poznaj bliżej modele z serii Fenix 5 i Fenix 6

Specjalnie z myślą o klientach naszego sklepu internetowego, którzy są zainteresowani nowościami od Garmin lub starszymi odsłonami kultowej już serii, przygotowaliśmy porównanie dwóch popularnej edycji – najnowszej szóstej z jej poprzedniczką, czyli piątką.

Poniżej znajdziesz kompletne zestawienie smartwatchy, dzięki czemu możesz poznać najważniejsze podobieństwa i różnice między poszczególnymi modelami. Możesz także skontaktować się z naszym zespołem i skorzystać z fachowego doradztwa. KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ W POWIĘKSZENIU

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: