22-09-2021

Zegarek na prezent - doradzamy jak dokonać dobrego wyboru

Prezenty mogą być różne, przede wszystkim, jeśli chodzi o cenę, ale i sam ich rodzaj. Dziś chcemy opisać inteligentne i klasyczne zegarki. Tych urządzeń na rynku nie brakuje, wybór nie jest więc taki oczywisty. Podpowiemy jednak, na jakie modele postawić, aby osoba obdarowywana była zadowolona z upominku!

Smartwatch – najpopularniejszy wybór wśród 20 i 30-latków

Inteligentne zegarki to bez dwóch zdań najchętniej wybierane urządzenia przez 20- i 30-latków. Czy można się temu dziwić? W tym wieku zarówno mężczyźni, jak i kobiety cenią sobie sport i aktywność fizyczną. Ponadto, nie zawsze chcą wyglądać elegancko i dojrzale. Czasem doceniają sportowe propozycje, a takich wśród smartwatchy nie brakuje. Oczywiście nie tylko ta grupa odbiorców decyduje się na inteligentne zegarki, mimo wszystko na pewno wyróżnia się na tle pozostałych. Na co dokładnie zwracać uwagę, kupując zegarek dla 30-latka lub osoby młodszej?

Przede wszystkim są to funkcje, w końcu o to w inteligentnym zegarku dla 20-latka chodzi. Nie może brakować tych sportowych, na przykład śledzenia aktywności w postaci zliczania spalonych kalorii, czy wykonanych w ciągu dnia kroków. Osoby w tym wieku cenią sobie także możliwość śledzenie różnych aktywności fizycznych. Przykładem może być skakanka i zliczanie wykonanych powtórzeń, bieg i liczone kilometry czy wskazywanie trasy (jeśli smartwatch wyposażony jest w GPS). Osoby w tym wieku często chodzą po górach, stąd na pewno chętnie skorzystają z funkcji wysokościomierza. Tak naprawdę wszystkie „dodatki” związane z aktywnością, ale i komunikowaniem się z innymi będą mile widziane. Nie może więc zabraknąć połączenia Bluetooth z telefonem i możliwością odbierania powiadomień, wiadomości SMS, czy nawet odbierania połączeń.

Dojrzali również docenią funkcje smartwatchy

Zegarek dla 20-latka nie ma wyglądać reprezentatywnie, a oferować szereg przydatnych funkcji. Jak to jest w przypadku osób bardziej dojrzałych? Jaki zegarek dla 40-latka będzie odpowiedni? Wiele osób w tym wieku odpowie, że dokładnie taki sam, jak dla wszystkich młodszych. Nie można się temu dziwić, w końcu mamy tyle lat, na ile się czujemy. Jednak nie da się ukryć, że w tym wieku funkcje sportowe odchodzą na drugi, może trzeci plan. Naprzód wysuwa się wykończenie zegarka sportowego, ale i tego klasycznego. Przede wszystkim każdy 40-latek chce, aby urządzenie na jego ręce dobrze leżało oraz pasowało do konkretnych stylizacji na przykład garnituru czy eleganckiej koszuli w pracy. Osoby w tym wieku zaczynają zwracać uwagę na stylizacje codzienne, wybierając smartwatch, niekoniecznie na sport, choć ten też jest dla nich ważny.

Funkcje, z których najczęściej będą korzystać osoby w wieku 40 czy 50 lat, to bez dwóch zdań alarm, stoper i wszystkie inne podstawowe. Do tego warto doliczyć licznik kroków (aby utrzymać minimum aktywności, szczególnie mając siedzący tryb życia), czy licznik kalorii. Nie da się ukryć, że praktycznie wszystkie funkcje życiowe będą tymi, na które osoby te zwrócą uwagę. Zegarek dla 40-latka powinien więc mieć możliwość sprawdzania tętna, pulsu czy nasycenia tlenem krwi. Nie można zapomnieć o monitoringu snu! Decydując się na inteligentny zegarek dla 30-latka, zwracaj uwagę na funkcje sportowe i sportowy wygląd. Kupując prezent dla już nieco starszej osoby, myśl o funkcjach życiowych i wykończeniu!

Wykończenie ma znaczenie – poznaj zegarki idealne dla kobiet i mężczyzn

W kwestii wykończenia również można podzielić inteligentne zegarki na te dla starszych i młodszych. Może nie ma tak znaczącego podziału, ale jednak kilka detali może zaważyć o tym, czy jest to zegarek dla 50-latka, czy 20-latka. Dla mężczyzn aktywnych, młodych polecamy smartwatche Casio, ale również Suunto i Garett czy Garmin. Dla starszych dobrym wyborem może okazać się marka Kronaby tworząca naprawdę klasycznie prezentujące się modele.

Kobiety również docenią markę Suunto czy Garmin, jeśli uwielbiają sport i aktywność fizyczną. Dla kobiet starszych i młodszych polecamy z kolei klasyczne zegarki od DKNY, Pierre Ricaud czy Anne Klein. Nie mogło tutaj zabraknąć Michaela Korsa. To producenci znani z damskich, eleganckich wykonań. Wykończenie ma ogromne znaczenie w wyborze zegarka na prezent, należy jednak wiedzieć przynajmniej w minimalnym stopniu, co lubi konkretna osoba.

Smartwatch tylko dla aktywnych? Niekoniecznie!

Czy każdy smartwatch musi być urządzeniem dla aktywnych? Oczywiście, że nie! W końcu niejednokrotnie kupujemy taki zegarek dla 50-latka. U osób w tym wieku aktywność fizyczna stoi już na nieco mniejszym poziomie. Poranny jogging to prawdopodobnie najwyższa jej forma. Czy to jednak oznacza, że osobie w tym wieku nie można kupić smartwatcha o wielu funkcjach? Znów musimy stwierdzić, że nie. Szczególnie że wiele najnowocześniejszych modeli zostało wyposażonych w bardzo przydatne w życiu codziennym rozwiązania.

Jest to między innymi monitoring snu, który może wiele powiedzieć osobie starszej o tym, czy jej sen jest odpowiednio długi i głęboki. Zegarek dla 60-latka może mieć na przykład ciśnieniomierz, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób z kłopotami z ciśnieniem. Nie można zapomnieć o liczniku kroków, to podstawowa, bardzo istotna funkcja. Pulsoksymetr i pulsometr to kolejne niezbędne dodatki, jakie powinien mieć zegarek dla 60-latka. Kupując więc inteligentny smartwatch dla osób w tym wieku, warto pamiętać o tych funkcjach.

Zegarek na prezent, a cena – jak do tego podejść?

Tak naprawdę wiele zależy od możliwości finansowej oraz budżetu, jaki osoba kupująca zegarek przeznaczyła na prezent. Nie da się ukryć, że w przypadku modeli tradycyjnych, a nie inteligentnych, rozbieżność cenowa jest ogromna. Można bowiem znaleźć zegarki już za kilkadziesiąt złotych, ale i takie, których cena sięga kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jesteśmy jednak przekonani, że modele w cenie kilkuset złotych, ewentualnie zegarki droższe, których cena oscyluje w granicach 1500 złotych, to produkcje godne uwagi. Z nich każdy obdarowany będzie zadowolony. W przypadku smartwatchy jest zupełnie inaczej, jeśli chodzi o zakres cenowy. Solidne modele zaczynają się od 500 złotych, a kończą na około 2500 złotych. Decydując się na model pomiędzy tymi wartościami, kupimy niezawodny smartwatch o wielu przydatnych funkcjach!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: