09-11-2021

Męskie smartwatche Ranking 2021

Jeszcze kilka lat temu nie było osoby, która pomyślałaby, że rozwój może doprowadzić do tego, że będziemy w stanie komunikować się poprzez urządzenie umieszczone na nadgarstku i że ta technologia będzie dostępna dla  każdego. Firmy produkujące zegarki już dawno zauważyły potencjał nowoczesnych technologii i proponują co raz lepiej wyposażone smartwatche i smartbandy, które już dawno przekroczyły wyobrażenia użytkowników. Męskie Smartwatche 2021 wyróżniają się wytrzymałą konstrukcją i modnym designem, a wyposażone są w funkcje, które przyczynią się do efektywności treningu oraz poprawienia zdrowia i kondycji na co dzień. W tym roku pojawiło się wiele możliwości wyboru zarówno w sportowych wersjach, jak i bardziej casualowych, które równie chętnie wybierane są przez mężczyzn. W zależności od przeznaczenia powstał ranking smartwatchy męskich 2021 oparty na najczęściej zamawianych przez klientów zegarkach w tym roku.

Smartwatch G-SQUAD GBD-H1000

Najbardziej rozpoznawalna japońska firma produkująca zegarki i urządzenia elektroniczne, czyli firma Casio, która zaczęła produkować G-SHOCK’i z Bluetooth zanim to było modne wypuściła nowe wersje kolorystyczne zeszłorocznego Bestsellera. Casio G-SHOCK GBD-H1000 był pożądany przez klientów, zanim jeszcze trafił do polskiej sprzedaży. To zegarek smart, który łączy w sobie wytrzymałość i wodoszczelność kolekcji G-SHOCK z sensorami przydatnymi w terenie oraz funkcjami smartwatcha. Casio GBD-H1000 pozwala na odczytanie wskazań barometru, termometru, kompasu i wysokościomierza, ale również pulsometru monitorującego organizm.  Korzysta z systemów satelitarnych GPS, GLONASS i QZSS i dokładnie dokonuje pomiaru dystansu pokonanego na trasie. Posiada powiadomienia wibracyjne które poinformują o otrzymanej wiadomości. Wyposażony jest ponadto w panel solarny, który przetwarza promienie słoneczne w energię elektryczną zasilającą smartwatch pozwalając na jego działanie w nieprzewidzianych okolicznościach. To zegarek, który przygotowany jest na wszystko.

Najnowszy Fossil 6GEN z pulsoksymetrem

Smartwatch Fossil z najnowszej generacji 6 to zegarek na który wszyscy czekali. Pojawił się pod koniec roku 2021 i momentalnie stał się bestsellerem. Spośród innych generacji wyróżnia go szybkie ładowanie, które pozwoli błyskawicznie naładować urządzenie, tak by mogło towarzyszyć bez przerwy i w każdej sytuacji. Pojemne oprogramowanie pozwala również, na obsługę wielu róznych aplikacji, między innymi Smart home, dzięki którym łatwo można kontrolować działanie każdego smart urządzenia kompatybilnego z aplikacją w smartwatch’u. Dokładny pomiar treningu jest możliwy dzięki precyzyjnym czujnikom pulsu i natlenienia. Pulsoksymetr po raz pierwszy pojawił się w Fossil 6GEN, zapewniając tym samym jeszcze więcej możliwości pomiarowych. Wbudowany czujnik GPS umożliwi zapisywanie przebytej trasy bez konieczności zabierania na trening telefonu, a moduł płatności w który wyposażona jest koperta pozwoli jednym ruchem nadgarstka zapłacić zbliżeniowo. Rozbudowana opcja personalizowania tarczy da możliwość ustawienia na wyświetlaczu ulubionego zdjęcia.

Najnowszy Smartwatch Garmin Venu 2

Kolejna sportowa propozycja na którą wszyscy czekali to Smartwach amerykańskiej firmy Garmin, lekki i wygodny model Venu 2, którego masa nieprzekraczająca 50g oraz średnica koperty 45.4mm pozwala na komfortowe użytkowanie nawet podczas bardzo intensywnego treningu. To urządzenie idealnie przystosowane do monitorowanie wysiłku na siłowni, ale również podczas biegania, jazdy na rowerze, gry w golfa i wielu innych przyjemnych aktywności, które można wykonywać na świeżym powietrzu. To również doskonały towarzysz na co dzień, dokonuje pomiaru energii organizmu, całodobowo mierzy tętno obrazując je na wykresie w aplikacji, umożliwia płatności zbliżeniowe oraz wgranie 2000 utworów muzycznych i sterowanie odtwarzaniem przy użyciu dotykowego ekranu. Jest wiele produkcji tej firmy które wzbudzają podziw, jak na przykład doskonały model Garmin Fenix 6 który od zeszłego roku zyskuje coraz więcej miłośników, ale w tym roku to Venu 2 był tym na którego czekaliśmy i sądząc po zadowoleniu klientów, nie zawiedliśmy się.

Nowy Garmin Instinct Solar 2021

Nowa odsłona kolekcji Garmin Instinct, wersja z ładowaniem solarnym, to jeszcze bardziej funkcjonalny smartwatch, który doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach. Garmin Instinct Solar z obudową wykonaną z zachowaniem standardu wojskowego z tworzywa wzbogaconego włóknem szklanym, skrywa w sobie szkło Power Glass zapewniające dłuższy czas działania dzięki przemianie promieni światła w energię zasilającą urządzenie. To smartwatch idealny na wyprawy w teren. Przez czujniki GPS, GLONASS i Galileo precyzyjnie wyznaczy trasę i zmierzy dystans, a dokładne pomiary wysokościomierza barometrycznego, kompasu, akcelerometru i termometru pozwolą zbadać teren. Poziom wodoszczelności 10ATM umożliwia wykorzystanie zaawansowanych funkcji dla zajęć na powietrzu, takich jak kajakarstwo, wędkarstwo, wiosłowanie,  jazda na nartach, polowanie i aktywności taktyczne, oraz wiele, wiele innych. Smartwatch Garmin Instinct wyposażony został też w funkcje smart dzięki którym szybko można odczytać wiadomość, odrzucić połączenie, sprawdzić pogodę i sterować muzyką.

Męski smartwatch Fossil Hybryda z mierzeniem pulsu

Z myślą o osobach, które chcą na co dzień monitorować swój organizm oraz korzystać z funkcji smart przydatnych w pracy czy podczas podróży firma Fossil zaoferowała doskonałe połączenie analogowych czasomierzy wyposażonych w nowoczesną technologię. Kolekcja Fossil Hybrid Neutra to z pozoru zwykłe zegarki, jednak wskazania na estetycznym wyświetlaczu dopasowanym kolorystycznie do koperty pozwalają na monitorowanie aktywności i tętna, a  nawet sprawdzanie powiadomień z aplikacji i odczytywanie wiadomości. Działa jak asystent, przypomni o nadchodzącym spotkaniu, lub innym alercie o którym nie chcesz zapomnieć, obsłuży aparat, żeby wykonać najlepsze zdjęcie oraz przypomni o konieczności wykonania aktywności fizycznej w celu zachowania zdrowej kondycji. To niepozorne urządzenie ma możliwość kontrolowania muzyki towarzysząc w trakcie wysiłku fizycznego, którego efektywność można dokładnie sprawdzić wybierając odpowiedni tryb treningowy. Ten Smartwatch hybrydowy wyróżnia również akumulator, który zapewnia działanie zegarka nawet do dwóch tygodni po pełnym naładowaniu.

Fossil GEN 5E z mikrofonem i głośnikiem

Nie tylko na hybrydowe modele decydują się wielbiciele firmy Fossil, Ci którzy wolą korzystanie z dotykowego wyświetlacza z ogromną radością przywitali generację 5E. Smartwatche Fossil 5E posiadają czytelny wyświetlacz dotykowy, którego wygląd można personalizować niemal bez końca. Posiada tysiące motywów pozwalających na dobranie odpowiedniego na daną okazję. Koperta wyposażona jest w mikrofon i głośnik i dzięki temu umożliwia prowadzenie rozmowy w poziomu nadgarstka oraz wydawanie poleceń asystentowi Google. Na bieżąco dokonywany pomiar pulsu zbiera dane, które pozwalają określić stan zdrowia, a wbudowany krokomierz oblicza pokonany dystans i spalone kalorie. Na zegarek można pobrać wiele aplikacji muzycznych, sportowych i social media, a wbudowany moduł obsługujący Google Pay sprawi, że  dokonywanie płatności będzie szybsze i wygodniejsze. To najczęściej wybierane urządzenie przeznaczone do codziennego użytkowania dla mężczyzn, którzy cenią sobie doskonałe wykonanie, ładny wygląd i oczywiście wygodę.

Smartwatch Marea 2021

Na rynku pojawia się co raz więcej urządzeń wysokiej klasy, które z powodzeniem są w stanie konkurować z gigantami w tej branży. Firma Marea w roku 2021 ogłosiła swój nowy model B61001, którego funkcjonalność i wykonanie jest uznawane za najlepsze w porównaniu do innych kolekcji tej firmy. Zegarek okrągły Marea B61001 pozwala na dokonanie dokładnych pomiarów przez czujniki znajdujące się od spodu koperty. Sprawdzi na bieżąco puls, ciśnienie oraz natlenienie, co umożliwi wykonanie najbardziej efektywnego treningu. W zegarku wgrano kilka trybów sportowych, które pozwalają na dobór odpowiedniego podczas wykonywania aktywności. Zegarek pozwoli na sprawdzenie prognozy pogody oraz będzie monitorował dzienną aktywność oraz sen. Pozwoli na wykonanie zdjęcia poprzez zdalną obsługę migawki aparatu, a nawet na zmianę utworu lub jego głośności w odtwarzaczu w telefonie. Na czytelnym wyświetlaczu pojawiają się powiadomienia z aplikacji oraz wiadomości z serwisów społecznościowych, co pozwala pozostać na bieżąco. Jednak największym atrybutem zegarka Marea jest jego pojemna bateria, która przy pełnym naładowaniu zapewnia od 7 do 15 dni działania. 

G-SHOCK GBA-900 z Bluetooth

Nieco tańsza, lecz nie gorsza propozycja japońskiej firmy Casio, zegarek z kolekcji G-Squad GBA-900 to maksymalnie wytrzymały model, którego wykonanie zapewnia gotowość na każde warunki. Smartwatch G-SHOCK 2021 tak jak każdy zegarek z tej kolekcji jest wstrząsoodporny oraz posiada 20ATM wodoszczelności, co pozwala na pływanie, a nawet nurkowanie z akwalungiem bez obaw o rozszczelnienie koperty. Wyposażony jest w alarm, stoper, timer i wieczny kalendarz, ale również w funkcje smart, takie jak krokomierz, którego działanie przekłada się na wskazanie spalonych kalorii, poziom dziennej aktywności oraz dla zapominalskich funkcja znajdź telefon. Zegarek posiada dość smukłą kopertę co w połączeniu z jego wykonaniem pozwala na nieprzerwane użytkowanie. 

Męski Garett do rozmów Mode PRO 2021

Uwielbiana przez polaków firma Garett w tym roku zaproponowała użytkownikom prawdziwe gratki. Jedną z nich jest prostokątny smartwatch Garett Mode PRO, który dzięki wbudowanym mikrofonowi i głośnikowi umożliwia prowadzenie rozmowy bez konieczności używania telefonu, czy też słuchawki bluetooth, wyświetla również na czytelnym ekranie wiadomości oraz powiadomienia z aplikacji pozwalając na łatwy odczyt, a aplikacja wyposażona w historie i rankingi pozwala dokładnie monitorować osiągi. Funkcja GPS przy pomocy modułu w telefonie pokazuje i zapisuje na mapie pokonany dystans, czas trwania aktywności, tempo i spalone kalorie, a dane te można odtworzyć w aplikacji. Zapisze również pomiary dotyczące tętna, ciśnienia oraz natlenienia, aby jak najlepiej wykonać zaplanowaną aktywność, której profil można wyznaczyć poprzez odpowiedni tryb sportowy. W graficzny sposób przedstawi informacje pogodowe oraz umożliwi wykonanie zdjęcia i odtworzenie muzyki z telefonu. Szybkie działanie zapewnia pamięć ROM 64MB i RAM 128MB, a długie działanie umożliwia 210 mAh. 

Męski smartwatch 2021 Garett Combat

Kolejnym smartwatchem z firmy Garett, który pochodzi z kolekcji na rok 2021 jest model Combat, którego największą zaletą jest pojemna bateria 400mAh, pozwalająca na czuwanie nawet do 14 dni. Oczywiście czas działania skraca się w zależności od sposobu użytkowania zegarka, a z uwagi na ogrom przydatnych funkcji można go użytkować na wiele różnych sposobów. Zegarek Garett Combat posiada mikrofon i głośnik, co pozwala na prowadzenie rozmowy bezpośrednio z poziomu nadgarstka, bez konieczności wyciągania telefonu czy też słuchawki bluetooth. Wygoda użytkowania wiąże się z jego funkcjonalnością, która umożliwi dokonanie pomiaru pulsu, ciśnienia oraz natlenienia, pozwalając na wykonanie najbardziej efektywnego treningu z możliwych. Krokomierz i monitor aktywności nadzorują codzienną aktywność fizyczną, a monitorowanie snu będzie nadzorować ciało w nocy. Na bieżąco można korzystać z funkcji wykonywania zdjęć przez zdalną migawkę oraz kontrolowanie muzyki w odtwarzaczu w telefonie. Militarna stylistyka zegarka budzi podziw wśród Panów, lecz patrząc na funkcje nie tylko z powodu wyglądu zegarek Garett Combat jest teraz na topie.  

Tania opaska sportowa Pacific 23

Najtańszą, ale również najnowszą propozycją jest sportowa opaska firmy Pacific, model 23, którego funkcjonalność pozwala na monitorowanie na bieżąco tętna oraz ciśnienia, a nawet temperatury ciała. Smartwatch Pacific 23 zlicza również kroki, co przekłada się na pomiar dystansu oraz spalonych kalorii. Opaska sportowa Paficic monituje dzienną aktywność oraz nawodnienie, a nawet przypomni o konieczności zmiany pozycji w przypadku długiego pozostania w bezruchu co umożliwi monitorowanie zdrowia podczas każdego dnia, nawet tego spędzonego w pracy lub w szkole, a specjalna funkcja dotycząca snu bada w nocy jego jakość, tętno w trakcie oraz czas poświęcony na daną fazę. Smartband Pacific 23 kontroluje również migawkę aparatu w telefonie, pozwalając na wykonanie doskonałego zdjęcia z dowolnej odległości. Przydatną dla wielu użytkowników funkcją jest również zapobieganie zgubieniu urządzenia.

Ranking męskich smartwatchy 2021

 • Casio G-Shock GBD-H1000-4A1
 • Fossil 6GEN
 • Garmin Venu 2
 • Garmin Instinct Solar
 • Fossil Neutra
 • Fossil 5E
 • Marea B61001
 • Casio G-Shock GBA-900-7A
 • Garett Sport Mode PRO
 • Garett Sport Combat
 • Pacific 23

Kolejność uzależniona została od ceny, ponieważ wszystkie wskazane smartwatche niezależnie od kwoty zostały w roku 2021 wybrane opinią naszych klientów jako warte uwagi urządzenia, które wyróżniły się spośród konkurentów.

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: