05-11-2020

Tysiące podróbek zarekwirowanych przez policję – nie daj się oszukać!

Eksport chińskich wyrobów zalał cały świat, a europejskie państwa niestety nie radzą sobie z tą rzeczywistością. Polski rynek jest pełen podrabianych produktów, a sytuacja prawna niestety nie zapewnia ochrony konsumentom podczas zakupów. Większość Polaków, myśląc, że kupuje zegarek na „polskiej stronie internetowej”, często reklamowanej w popularnych porównywarkach jak Ceneo, bądź na zaufanym portalu aukcyjnym, przykładowo na Allegro, zakłada, że nie ma możliwości, aby być oszukanym czy nabyć podróbkę – bo jak to możliwe, że taki sprzedawca czy sklep legalnie działa?! Niestety nic bardziej mylnego, gdyż tego typu portale nie wnikają w to, jakiego typu produkty sprzedawane są w zamieszczonych ofertach, a sprzedawcy, nawet z trwającymi względem nich postępowaniami karnymi, nadal prowadzą swoją działalności i oszukują tysiące Polaków!

O czym przeczytasz w tym artykule?

 

Jak nie być ofiarą oszustwa?

Aby nie stać się jedną z ofiar oszustów sprzedających podróbki, przede wszystkim wybieraj sklepy, które oferują produkty od oficjalnych dystrybutorów – autoryzacja sprzedaży oraz odpowiednie certyfikaty i gwarancja oficjalnego polskiego dystrybutora zapewniają bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o najbardziej znane marki fashion – zegarki i biżuteria Diesel, Emporio Armani, Fossil, Michael Kors, DKNY, Armani Exchange - oficjalną dystrybucją zajmuje się Fossil Group. Jeśli nie chcesz ryzykować, wybieraj polskie sklepy, które mają autoryzację sprzedaży.

Polska policja i jej walka z podróbkami w 2020 roku

Niestety polska rzeczywistość prawna jest dość mało restrykcyjna, jeśli chodzi o podróbki – póki przykładowo oficjalny producent czy dystrybutor nie zgłosi sprawy, nikt nie interweniuje w oferty sklepów. Prowadzi to do tego, że nawet na znanych portalach aukcyjnych czy porównywarkach cenowych, można zakupić podróbkę, zwłaszcza, że ceny często wydają się nadzwyczaj atrakcyjne.

Najwięksi producenci podjęli się walki z podrabianymi produktami i w 2020 roku po interwencji polska policja przeprowadziła działania operacyjne w stosunku do sprzedawców podróbek z magazynów trzech znanych na polskim rynku sklepów internetowych. Skonfiskowano podrobione zegarki blisko 20 marek. Ze względu na fakt, iż postępowanie karne w tej sprawie jest w toku nie możemy ujawniać nazw tych sklepów i użytkowników na największej platformie aukcyjnej w Polsce. 

Podrobione zegarki zalewają rynek europejski

Prócz działań w Polsce, prowadzone są one także na innych europejskich rynkach, w tym we Włoszech i Grecji, gdzie wykryto tysiące podrabianych zegarków w magazynie i biurach "renomowanego" i znanego sklepu sprzedającego zegarki. Rozpoczęto postępowanie karne w tym podatkowe i sądowe.

W październiku 2020 roku, mimo trwającej pandemii, działania polskiej policji nie zostały zaprzestane - na terenie jednej z posesji w gminie Latowicz, policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją, przeprowadzili czynności operacyjne zabezpieczając towar o wartości szacowanej na ponad 3 miliony złotych! – o całej sprawie można przeczytać tutaj:
https://zyciestolicy.com.pl/policja-zarekwirowala-podrabiane-zegarki-za-3-mln-zlotych/
https://warszawa.tvp.pl/50501205/policjanci-zabezpieczyli-podrabiane-zegarki-i-bransolety-ich-wartosc-przekracza-3-mln
https://co-slychac.pl/12888/Akcje-minskiej-policji/Zegarki-bez-marki
https://www.tygodniksiedlecki.com/t58580-swiatowe.marki.w..latowiczu.htm#
https://kryminalki.pl/chcial-zbic-fortune-na-sprzedazy-podrobek-w-domu-zegarki-i-bransoletki-warte-ponad-3-miliony/

Bezpieczne zakupy w sieci nie są oczywistością. W poprzednich latach głośno było w czeskich mediach o zajęciu przez czeską policję towaru z magazynów sklepów, oferujących sprzedaż na polskim rynku w dużych sklepach internetowych. W tym roku przeprowadzone działania operacyjne pozwoliły przejąć tysiące podrabianych zegarków z magazynu niedaleko Warszawy – ze względu na toczące się postępowanie sądowe nie możemy ujawnić nazw tych sklepów oraz loginów na allegro, ale zalecamy czujność podczas zakupów - najgorsze w całej sytuacji jest to, że choć postępowanie karne w tej sprawie jest w toku – sprzedawca nadal prowadzi swoją działalność!

Podróbki zegarków? Uważaj na nieuczciwych sprzedawców!

Najczęściej podrabianymi markami na rynku zegarkowym są marki modowe. Sygnowane nazwiskami i logiem znanego producenta dodatki są symbolem dobrego gustu i znajomości trendów, o ile oczywiście są oryginalne! Wśród najczęściej podrabianych marek z pewnością można wymienić zegarki Fossil, Diesel, Michael Kors czy Emporio Armani. Często podrobione produkty nie mają wcale dużo niższej ceny, a jedynie nieznacznie, choć zachęcająco do zakupu, w porównaniu do oryginalnych wyrobów – w ten sposób kupując tylko trochę taniej, możesz kupić totalnie bezwartościowy produkt Fałszywki takie najczęściej różnią się detalami w wyglądzie, bądź charakteryzują się niedziałającymi funkcjami. Zdarza się jednak, że na pierwszy rzut oka wyglądają praktycznie identycznie jak oryginał, ale działają na jednorazowym mechanizmie, wykonane są z dużo gorszych materiałów, bez atestów, które mogą nawet uczulać.  Sklepy sprzedające podróbki to najczęściej krótko istniejące na rynku podmioty, nierzadko nawet niezarejestrowane w Polsce, choć i takie z siedzibą w Polsce mogą okazać się oszustami. Przede wszystkim zwracaj uwagę na autoryzację sprzedaży i gwarancję oficjalnego dystrybutora bądź producenta!

Zegarek Fossil oryginalny sklep internetowy

Jeśli chodzi o markę Fossil, w jej ofercie znaleźć możemy nie tylko zegarki, ale także biżuterię i smartwatche. Jednak głównie to właśnie klasyczne czasomierze, a najczęściej podstawowa kolekcja i bestsellerowe modele od wielu lat cieszące się popularnością, są podrabiane. Jeśli nie chcesz paść  ofiarą oszustwa, wybierz sklep oferujący oryginalny zegarek Fossil, z dwuletnią gwarancją, z dystrybucji Fossil Group. Wyroby marki Fossil można sprzedawać wyłącznie w oficjalnych sklepach internetowych, ze względu na bezpieczeństwo nie można sprzedawać ich na portalach aukcyjnych, zatem kupując w takim miejscu narażasz się na stratę!

Oryginalne zegarki Michael Kors

Oryginalne zegarki Michael Kors, a także smartwatche i biżuteria, dystrybuowane są wyłącznie przez Fossil Group, a bezpiecznego zakupu dokonasz wyłącznie w autoryzowanym sklepie. Sugerujemy omijać niezwykle atrakcyjne oferty na portalach aukcyjnych – zegarków i biżuterii tej marki, tak jak w przypadku Fossila i Diesela, nie można na nich sprzedawać, więc żadna z ofert nie będzie pochodziła od autoryzowanego źródła! Rozpoznawalne logo tej projektanta jest symbolem dobrego gustu, ale tylko jeśli produkt jest oryginalny – fani marki, a nierzadko nawet każda osoba postronna, szybko dostrzeże marną jakość podróbki. Kupuj oryginalne dodatki Michael Kors tylko w sprawdzonym i zaufanym sklepie internetowym.

Oryginalne zegarki Diesel sklep

Diesel jest jednym z producentów najczęściej wybieranych przez osoby szukające męskiego dodatku o niepowtarzalnym stylu. Zegarki i biżuterię tej marki charakteryzuje nie tylko nietuzinkowe wzornictwo, ale także wysoka jakość materiałów użytych w produkcji, jak stal szlachetna czy skóra naturalna. Oryginalne zegarki Diesel dystrybuowane są przez Fossil Group i tylko sklep z autoryzacją sprzedaży tej firmy oferuje produkty, którym możesz zaufać. Tak jak w przypadku powyższych marek, biżuterii, smartwatch i zegarków Diesel nie można sprzedawać na portalach aukcyjnych, zatem jeśli zależy Ci na oryginalnym produkcie, a tak pewnie jest, jeśli nie chcesz zostać oszukany słabą jakością i marną prezencją, wybierz sklep internetowy posiadający autoryzację sprzedaży oryginalnych zegarków Diesel.

Zegarki i biżuteria Emporio Armani sklep oryginalny

Także ten znany producent jest w czołówce najczęściej podrabianych produktów. Szukając oryginalnego zegarka Emporio Armani wybierz sklep z autoryzacją sprzedaży oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Fossil Group Polska. Taka autoryzacja jest nie tylko gwarancją oryginalności i jakości ale też zapewnia serwisowanie w oficjalnym serwisie marki. Podobnie jak wcześniejsze marki, zegarki Emporio Armani oraz biżuteria mogą być sprzedawane wyłącznie przez autoryzowane sklepy internetowe, zatem oferty na wszelkich portalach aukcyjnych nie będą miały tego zapewnienia.

Zegarki Skagen oryginał

Wydawać by się mogło, że minimalistyczna marka o skandynawskim designie nie będzie podrabiana, niesety nic bardziej mylnego. Również wybierając zegarki Skagen zwróć uwagę, aby sklep, w którym dokonujesz zakupu oferował produkt z gwarancją Fossil Group, czyli oficjalnego dystrybutora. W ten sposób uchronisz się przed byciem ofiarą oszustwa i stratą pieniędzy. Polecamy zakupu dokonać wyłącznie w autoryzowanym sklepie internetowym, a nie na portalach aukcyjnych, na których ze względu na ochronę marki, nie można prowadzić sprzedaży oryginalnych zegarków Skagen.

 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: