05-11-2020

Jak nie kupić podróbki zegarka? Uwaga na oszustów - sklepy, które nadal działają!

Przeważnie myśląc, że kupujemy zegarek na „polskich stronach internetowych”, które dodatkowo promują się na znanych porównywarkach cenowych, jak przykładowo Ceneo, czy na popularnych portalach aukcyjnych jak Allegro, wydaje nam się, że nie ma możliwości, abyśmy zostali oszukani i nabyli podrabiany produkt, gdyż chroni nas renoma źródła. Niestety nic bardziej mylnego. Tego typu portale nie sprawdzają tego, jakiego typu produktu sprzedawane są w ofertach porównywanych sklepów, tym samym nie można zakładać, że z pewnością kupimy oryginalny markowy zegarek czy biżuterię.

O czym przeczytasz w tym artykule?

Przede wszystkim eksport chińskich wyrobów spowodował zalanie światowych rynków przez setki milionów podrabianych produktów. Pomijając już sytuacje, w których niektórzy klienci faktycznie szukają „replik” bestsellerowych zegarków i biżuterii (choć de facto replikami nazwać ich absolutnie nie można), to ogromna ilość osób nieumyślnie nabyła lub nabędzie w najbliższym czasie nieoryginalny produkt.

Czym się różni replika od podróbki?

Różnica między pojęciem podróbki i repliki jest kluczowa. Przede wszystkim podróbki to produkty wykonane przez fałszerzy i oszustów, nieposiadających praw autorskich czy licencji do wykonania, którzy - mówiąc dosłownie – kradną logotyp czy wzór z oryginalnego wyrobu i tworzą swoją wersję. Sprzedaż ta jest nieopodatkowana a dystrybucja odbywa się przez nielegalne kanały, a sam handel podróbkami jest karalny! Jeśli chodzi o wykonanie, często na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie ma różnicy, jednak z czasem z pewnością okaże się, że podróbka jest wykonana z dużo gorszych materiałów, działa na niedokładnym i awaryjnym, często jednorazowym mechanizmie, mogą także pojawić się uczulenia ze względu na niespełnione normy, zarówno podczas produkcji jak i w użytych surowcach!

Replika z drugiej strony jest wykonana przez twórcę oryginalnych przedmiotów bądź z udzielonymi licencjami – tworzenie replik nie jest przestępstwem, a często znane manufaktury zegarków decydują się na produkcję replik bestsellerów ze swojej dawnej oferty.

Najczęściej podrabiane zegarki

Wśród najczęściej podrabianych marek zegarkowych z pewnością można wymienić modele Casio G-shock (najczęściej w podróbkach nie działa większość funkcji, nie są wstrząsoodporne, a zwykły deszcz może im zaszkodzić) oraz modowe marki jak Fossil, Diesel, Michael Kors czy Emporio Armani – tutaj najczęściej wykonanie jest z gorszych surowców, ze stali, która jest uczulająca i jednorazowych mechanizmów, które działają „do pierwszej wymiany baterii”. W biżuterii nie znajdziemy oryginalnych kryształów, a samo wykonanie będzie pozostawiało wiele do życzenia. Sklepy sprzedające podróbki to krótko istniejące na rynku podmioty, często nawet niezarejestrowane w Polsce, choć i takie z siedzibą w Polsce mogą okazać się oszustami. Natomiast jeśli widzisz, że sklep dystrybuuje na rynek polski, ale jego siedziba jest w Skandynawii, Czechach, Bułgarii czy jakimś kraju południowym, zachęcamy do przemyślenia, czy warto ryzykować!

Jak nie kupić podróbki zegarka?

Przede wszystkim wybieraj sklepy, które oferują produkty od oficjalnych dystrybutorów. Najczęściej taki sklep posiada autoryzację sprzedaży oraz odpowiednie certyfikaty – oficjalny polski dystrybutor zawsze potwierdzi, że dany sklep oferuje oryginalne produkty danego producenta. W przypadku zegarków Casio (ale także Seiko, Atlantic, Lacoste czy Guess) oficjalnym polskim dystrybutorem jest firma ZIBI. Jeśli chodzi o najbardziej znane marki fashion – zegarki i biżuteria Diesel, Emporio Armani, Fossil, Michael Kors, DKNY, Armani Exchange - oficjalną dystrybucją zajmuje się Fossil Group. Jeśli nie chcesz ryzykować, wybieraj polskie sklepy, które mają autoryzację sprzedaży.

Uważaj na tych sprzedawców! Podróbki zegarków znalezione w magazynach!

Niestety polski rynek nie jest restrykcyjnie sprawdzany pod kątem fałszywek i podróbek, właściwie czasami można stwierdzić, że nie jest wcale sprawdzany. Póki oficjalny dystrybutor czy przykładowo sam producent zegarków nie przeprowadzić wstępnie na własną rękę „śledztwa” i nie zgłosi jego oczywistych wyników do organów ścigania, niestety sprzedawca podróbek jest bezkarny i bez problemu może reklamować się i prowadzić sprzedaż przez Internet, nawet przez znane i obdarzone zaufaniem klientów portale jak ceneo czy allegro. Dlatego najczęściej to klient sam musi dbać o bezpieczeństwo swoich zakupów w sieci, aby nie zostać oszukanym.

W 2020 roku znani producenci mocno zaangażowali się w walkę ze sprzedawcami oferującymi podróbki i widzimy pierwsze efekty tych działań. W drugiej połowie tego roku polska policja przeprowadziła działania operacyjne w stosunku do sprzedawcy podróbek, prowadzącego znaną stronę internetową. W czerwcu przejęto fałszywki z magazynu firmy, sprzedającej w dwóch NADAL DZIAŁAJĄCYCH sklepach internetowych oraz na znanym portalu aukcyjnym. W poprzednich latach na terenie Czech zajęto tysiące podróbek zegarków z magazynów sklepów prowadzących sprzedaż na terenie Polski w dwóch sklepach internetowych. Ze względu na toczące się działania sądowe, nie możemy w niniejszym artykuje ujawinić nazw tych sklepów, ale zalecamy dużą ostrożność - najgorszym jest fakt, że mimo trwających postępowań karnych część tych sklepów nadal prowadzi swoją działalność i OSZUKUJE szukających okazji klientów.

Bezpieczne zakupy w sieci nie są oczywistością, niestety nasz rynek został zalany podrobionymi produktami, a wielu nieuczciwych sprzedawców zarabia miliony (!) oferując kupującym podróbki, jako oryginały, nierzadko w jedynie nieznacznie niższych cenach. Nie daj się oszukać i nabrać na super okazje, sprawdzaj przede wszystkim dystrybucję produktów, źródło i gwarancję! Jedynie produkty pochodzące od oficjalnych polskich dystrybutorów są gwarancją oryginalności! Wybieraj oryginalne zegarki od polskich dystrybutorów, takich jak ZIBI S.A. (marki takie jak m.in. Casio, Atlantic, Lacoste, Guess, Seiko), Fossil Group Polska (zegarki i biżuteria Fossil, Diesel, Emporio Armani, Michael Kors, Armani Exchange, Skagen, DKNY), PHU Jubiler Sp. z o.o. (zegarki i biżuteria Tommy Hilfiger), Anyro & Co. Sp. z o.o. (zegarki Citizen), Alkor sp. z o.o. (Adriatica i Pierre Ricaud).

Sklep z oryginalnymi zegarkami Casio G-Shock

Jeśli zależy Ci na oryginalnym zegarku Casio G-Shock, albo z jakiejkolwiek innej kolekcji (Edifice, Classic, Retro, ProTrek , Baby-G, Sheen) tego japońskiego producenta, wybierz sklep z autoryzacją sprzedaży i produktami pochodzącymi od ZIBI S.A. Tylko i wyłącznie produkty z gwarancją ZIBI są zapewnieniem o oryginalności i wysokiej jakości produktów. Oryginalny zegarek Casio G-Shock zawsze będzie miał w pełni działający mechanizm i wszystkie wskazówki na tarczy, zawsze będzie wysoce wodoszczelny oraz odporny na wstrząsy. Wybierając oryginalne zegarki Casio nie tylko dokonujesz legalnego zakupu, ale też zapewniasz sobie zadowolenie z produktu na wiele lat.

Oryginalny zegarek Fossil sklep internetowy

Amerykańska marka Fossil jest jedną z najbardziej znanych na rynku. Jej produkty nie tylko wyróżniają się w najnowszych kolekcjach, ale także bestsellerowe modele przez wiele lat cieszą się ogromną popularnością. Głównie właśnie wśród starszych modeli pojawia się problem fałszywek, ale żeby nie zostać oszukanym zalecamy zakup w sklepie, który oferuje oryginalne produkty z dystrybucji i z gwarancją Fossil Group. Zegarki i biżuterię Fossil z oryginalnego źródła kupisz tylko w oficjalnych sklepach – nie można sprzedawać ich na portalach aukcyjnych, także kupując w takich miejscach narażasz się na stratę!

Michael Kors oryginał zegarek i biżuteria

Najbardziej znany światowy projektant dodatków jest niestety wysoce narażony na fałszerstwa. Na szczęście dystrybutor tej marki jest tylko jeden i zakup właśnie z tego źródła jest gwarancją oryginalności. Oryginalny zegarek Michael Kors znajdziesz w ofercie sklepu z autoryzacją sprzedaży od Fossil Group, taki zegarek będzie wykonany z najwyższymi standardami produkcji i na materiałach zapewniających jakość, która Cię zadowoli. W ofercie jest także oryginalna biżuteria Michael Kors, ozdobiona pięknie błyszczącymi kryształami. Sklep internetowy oferuje także części wymienne do marki MK, w tym paski Michael Kors czy bransolety, a wszystkie produkty pochodzą z oficjalnej dystrybucji Fossil Group. Tak samo jak w przypadku marki Fossil – zegarków i biżuterii Michael Kors ze względu na ochronę marki nie można sprzedawać na portalach aukcyjnych, dlatego wybierz wyłącznie zaufany i sprawdzony sklep internetowy.

Oryginalne zegarki Emporio Armani

Znane modowe marki najczęściej są podrabiane, a noszenie fałszywek czy podrób nie jest świadectwem dobrego gustu, a wręcz przeciwnie tandety i oszustwa. Dlatego szukając oryginalnego zegarka czy biżuterii Emporio Armani wybierz sklep internetowy posiadający autoryzację sprzedaży oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Fossil Group. W kolekcji znajdziemy zarówno męskie jak i damskie modele, a prócz czasomierzy dostępna jest także linia pięknej stylowej biżuterii. Zakup z oficjalnego źródła jest gwarancją wysokiej jakości zarówno w użytych materiałach jak i w zastosowanych mechanizmach. Oryginalne zegarki Emporio Armani oraz biżuteria mogą być sprzedawane wyłącznie przez autoryzowane sklepy internetowe, zatem oferty na wszelkich portalach aukcyjnych nie będą miały tego zapewnienia.

Zegarek Diesel smartwatch oryginał klasyczny i biżuteria

Marka Diesel posiada rozbudowaną kolekcję, w której znajdziemy zegarki Diesel, stylową męską biżuterię oraz cieszące się ogromną popularnością smartwatche Diesel. To jedne z najpopularniejszych dodatków dla Mężczyzn. Jeśli zależy Ci na zakupie oryginalnego zegarka Diesel, wybierz sklep z gwarancją i autoryzacją firmy Fossil Group – to jedyny oficjalny dystrybutor tych produktów. Tak jak w przypadku powyższych marek, biżuterii, smartwatch i zegarków Diesel nie można sprzedawać na portalach aukcyjnych, zatem jeśli zależy Ci na oryginalnym produkcie, a tak pewnie jest, jeśli nie chcesz zostać oszukany słabą jakością i marną prezencją, wybierz sklep internetowy posiadający autoryzację sprzedaży oryginalnych zegarków Diesel.

Oryginalne zegarki Tommy Hilfiger sklep internetowy

Przede wszystkim, tak jak w przypadku zegarków i biżuterii innych najpopularniejszych projektantów i marek, oryginalnych zegarków Tommy Hilfiger i biżuterii nie można sprzedawać na portalach aukcyjnych – zatem jeśli porównujesz występujące tam oferty, przemyśl dwukrotnie czy zależy Ci na wysokiej jakości produkcie czy trochę tańszej (nierzadko nadal dość drogiej!) podróbce. Oryginalne zegarki Tommy Hilfiger znajdziesz wyłącznie w autoryzowanych sklepach stacjonarnych i internetowych, które oferują produkty z gwarancją jedynego oficjalnego polskiego dystrybutora marki PHU Jubiler Sp. z o.o. Taka oferta, najnowszych modeli jak i bestsellerowych wzorów, zapewni Ci najwyższą jakość i zadowolenie z zakupu. Zegarek Tommy Hilfiger lub biżuteria tej marki, to bardzo stylowy markowy dodatek, więc zdecydowanie warto dokonać zakupu ze sprawdzonego źródła oferującego wyłącznie oryginały!

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: