16-05-2022

Zegarek na komunię? Najlepszy pomysł na prezent!

Komunia to często jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu młodej osoby. Przede wszystkim oczywiście chodzi o przeżycie duchowe, jednak nie możemy się oszukiwać, prezenty komunijne to nieodłączny aspekt tego dnia.

Tradycyjne prezenty na komunię

Od wielu lat tradycyjne prezenty na komunię to zegarek i rower. Oczywiście pewnie wielu słyszało, o nowszych wersjach, jak quady czy sztabki złota, ale pozostańmy może w strefie klasyki. Zegarek komunijny niejako utożsamiany był z pewnym krokiem w dorosłość, stąd taki „dorosły gadżet”. Od lat wybierane byłe różne wersje – typowa ponadczasowa klasyka, czyli prosty wygląd, cyferki na tarczy i biały pasek, zwłaszcza dla dziewczynki, lub elektroniczny zegarek dziecięcy, z wyświetlaczem, np. zegarek Casio. W ostatnich kilu sezonach można zauważyć duże zainteresowanie, jakie zyskują dziecięce smartwatche, czyli elektroniczne urządzenia, które najczęściej wyposażane są w kartę SIM i mogą pełnić rolę lokalizatora GPS, telefonu do rozmów czy nawet aparatu.

Zegarek na komunię dla dziewczynki, czyli biały pasek lub różowy czasomierz

Dla dziewczynek najczęściej wybierane są dwa rodzaje modeli. Jeśli ktoś decyduje się na klasyczne rozwiązania, to z pewnością zwróci uwagę na zegarki z białym paskiem. Tutaj mamy właściwie dwie opcje – albo ponadczasowy tradycyjny zegarek naręczny, okrągła koperta, najczęściej złota, prosta i czytelna tarcza i skórzane wykończenie. Najczęściej nie ma później problemu z wymianą paska na inny, więc z biegiem lat można go zmienić na  uniwersalny czarny lub brązowy. Drugą opcją jest bardziej dziecięcy zegarek, np. marki Ice-Watch, z ozdobioną tarczą i wysoką szczelnością.

Jeśli natomiast decydujemy się na nowoczesny smartwatch, szczególną uwagę warto zwrócić na dziecięce smartwatche Garett i przede wszystkim różowe bądź fioletowe wersje (choć nie zaprzeczymy, również uniwersalne czarne, są wybierane jako zegarek na komunię dla dziewczynki). Jednymi z bestsellerów są różowy smartwatch Garett Spark oraz model Star. Jeśli nasz budżet jest nieco mniejszy, polecam zwrócić uwagę na Garett Kids Sweet 2, czyli bestseller z najbardziej pożądanymi funkcjami.

Zegarek na komunię dla chłopca, czyli kiedyś G-Shock, dziś smartwatch Garett

Jeśli chodzi o chłopięce modele z pewnością można stwierdzić na przestrzeni lat ogromną zmianę. Jeszcze kilka lat temu głównym wyborem były wstrząsoodporne zegarki G-Shock i mówiąc szczerze, nadal mocno polecam tą opcję na zegarek na komunię dla chłopca – przede wszystkim jest odporna i ponadczasowa i świetnie sprawdzi się także w nastoletnich latach. Natomiast nie mogę zaprzeczyć, nasi klienci coraz częściej decydują się na chłopięce smartwatche, w niebieskim lub czarnym kolorze. Będzie to z pewnością trafiony prezent, gdyż dziecięcy smartwatch, to nie tylko super gadżet dla dziecka, ale także opiekunowie czy rodzice będą z niego zadowoleni. Najnowsze modele, jak na przykład smartwatch dziecięcy Garett Moro, wyposażone zostały w obsługę technologii 4g, mają nie tylko GPS i lokalizator, ale także dają możliwość prowadzenia WIDEO-rozmów!

Prezent na komunię od chrzestnej, czyli jak wybrać pamiątkę i ucieszyć malucha

Będąc matką chrzestną z pewnością mamy cięższe zadanie w wyborze prezentu, gdyż czujemy się zobowiązani podarować trafiony, a przy tym symboliczny prezent. Z pewnością taki będzie zegarek, tudzież smartwatch.  W mojej ocenie, warto wybrać zegarek na komunię z grawerem, który nie tylko będzie super praktyczną opcją, ale spersonalizowany napis, podkreśli symboliczny i pamiątkowy charakter. Oczywiście w naszym sklepie można zamówić zegarek z grawerowaniem, ale także dla smartwatchy, na których ze względu na mechanizm i budowę, co do zasady nie wykonuje się grawerowania, możemy zaproponować super opcję – elegancką stalową tabliczkę, którą można przymocować przykładowo do opakowania.

Niedrogi prezent na komunię, czyli jak wybrać oryginalny prezent w dobrej cenie?

Mając nieco niższy budżet nie musimy tak naprawdę rezygnować z ofiarowania zegarka na prezent! W ofercie otozegarki.pl znajdziemy także propozycje w nieco niższym budżecie, przy czym nadal będą to świetne opcje na niedrogi prezent na komunię! Przede wszytkim proste klasyczne elektroniczne zegarki, jak dziecięce zegarki Casio Baby-G czy Pacyfic, ale także tanie smartwatche dziecięce Garett, wśród których warto zwrócić uwagę na model Garett Kids Sweet 2, który występuje w trzech kolorach. Ten dziecięcy smartwatch został oczywiście wyposażony w GPS i funkcję lokalizacji, ale także pozwala na rozmowy przez zegarek czy na wykonywanie zdjęć wbudowanym aparatem. Zdecydowanie jest to jeden z bestsellerów!

Zastanawiając się, co podarować na komunię, często stajemy przed dylematem, czy lepsza będzie forma pieniężna, czy rzeczowy prezent. Warto wziąć pod uwagę, że prezent na komunię, o symbolicznym znaczeniu, będzie z pewnością pamiątką, którą dziecko może doceniać przez wiele lat. 

Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię
Podziel się: